Son eklenen

EN İYİ 10 KOMEDİ FİLMİ


Bugünlerde gülmeye ihtiyacımız olduğu inkar edilemez. Çoğu zaman evlerimizde tıkılı kaldığımız, sıkıntı basan o zamanlarda size evde eğlenerek vakit geçirebileceğiniz birkaç saat verebilecek, kiminin muhteşem senaryo örgüsüyle harmanlanmış komedi sahneleri, kiminin de efsane tiplemeleri olan, izlerken vaktin nasıl geçeceğini anlayamayacağınız birbirinden eğlenceli en iyi komedi filmleri listesini sizler için derledik...

10- FELEKTEN BİR GECE

Film, evlenecek olan arkadaşlarını düğünden 2 gün önce bekarlığa veda partisi için Las Vegas'a götüren ve zil zurna sarhoş olup, ertesi sabah uyandıkları zaman kendilerini içerisinde buldukları duruma nasıl düştükleri ile ilgili hiçbir şey hatırlamayan 3 arkadaşın, kaybolan damadı bulabilme çabaları esnasında başlarından geçen olayları konu alıyor. Gerçekten eğlendiren bu film en iyi 10 komedi filmi listemize 10. Sıradan giriş yapmayı hak ediyor.

9- Zombieland

Film, aniden başlayan ve tüm dünyayı etkisi altında alan zombi salgınında, kendisini ezik olarak tanımlayan ve enterasan kuralları ile zombilere karşı hayatta kalmayı başarmış bir karakterin, bu süreçte tanışmış olduğu enterasan karakterlerle geçirmiş olduğu maceraları konu alıyor. Her ne kadar zombiler ve macera denmiş olsa da film son derece enterasan karakterlere ve son derece güldüren replikler ile sahnelere sahip olan bir komedi filmi. Yönetmenliğini Ruben Fleischer'in yaptığı, 2 serisi olan Zombieland filminin başrollerinde Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin ve Amber Heard yer alıyor. Konuk oyuncu olarak yer alan Bill Murray'in başına gelecek olanlar ise son derece enteresan.

8- Kötü Komşular

Bir absürt komedi olan Kötü Komşular filminin konusunu, bir bebeğe sahip olduktan sonra aniden hayatları değişen çiftin, oturdukları evin yan tarafına taşınan bir üniversite öğrenci grubuna karşı yürüttüğü mücadele oluşturmakta. Bu filmin yönetmenlik koltuğunda Nicholas Stoller oturmakta ve başrolleri Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Cristopher Mintz Plasse ve Dave Franco tarafından paylaşılmakta.

7- Buraya Kadar

Bu komedi filminin de konusunu bir kıyamet senaryosu oluşturmakta. Filmin başrollerinde Seth Rogen, James Franco, Jay Baruchel, Danny McBride, Jonah Hill, Michael Cera ve Emma Watson gibi Holywood yıldızları paylaşmakla birlikte, bu yıldızların kıyamet gecesinde bulundukları partide Rihanna ve Jason Segel gibi birçok Amerikan yıldızı da bulunmakta. Eğer partide yer alan bu yıldızlardan herhangi birisinin hayranıysanız, filmin başında bu yıldızların başlarına gelecek olaylar sizi memnun etmeyecek.

6- Ben, Kendim ve Sevgilim

Yönetmenliğini Farrely Brothers'in üstlendiği bir Jim Carrey efsanesi. Filmde Jim Carrey'in canlandırdığı karaktere sevgilisi olarak Rene Zellweger eşlik etmekte. Olaylar Jim Carrey'in canlandırdığı Charlie karakteri, severek evlendiği karısının kendisini 130 cm boyunda siyah bir karakterle aldatıp, doğurduğu 3 zenci çocuğu da Charlie'ye bırakarak kaçmasının ardından bir polis memuru olan Charlie'nin şizofreni olması sonrasında gelişmekte. Bu olaylar sonrasında Charlie'nin güzel sevgilisi ile tanışıp yaşadığı maceralar ise tam bir klasik Jim Carrey komedisi.

5- Kötü Kızlar

Bir Amerikan gençlik komedi filmi olan Kötü Kızlar'ın konusu, yeni liseye geçen Cady Heron'un okulun baskın karakterleri olan Regina George ve arkadaşları ile tanışması, arkadaş olması ve sonrasında Regina George'un hakimiyetine son verecek mücadele oluşturmakta. Filmin başrollerinde Lindsay Lohan ve Rachel McAdams gibi oyuncular yer almakta.

4- Sil Baştan

Her ne kadar bu listede bulunmayı hak eden daha çok Jim Carrey filmi bulunsa da bunlardan belli başlı olarak en bilinen filmlerinden birisi Sil Baştan'dır. Filmde Joel'in sevgilisi Clementine, yıpratan ilişkisini bitirdikten sonra Joel'i unutmak için kendi hafızasını sildiriyor. Bu gerçeği öğrenen Joel de aynı şekilde kendi hafızasını sildirmesinin ardından filmde olaylar gelişiyor. Tabi ki hafızalarını sildirdikten sonra birbirlerini tanımayan bu iki karakter birbirleriyle tekrar tanıştıktan sonra yeniden aşık oluyorlar. Muhteşem bir romantik komedi.

3- Salaklar Sofrası

Fransız yapımı bir komedi filmi olan Salaklar Sofrası, Francis Veber tarafından yazılan bir tiyatro oyunundan uyarlanmıştır. Filmin konusu her Çarşamba gününü "Salaklar Günü" olarak kutlayan Fransız burjuvası, bugünde salak olarak gördükleri 5 kişiyi kendi evlerinde yemeğe davet ederler. Kendisine haftanın salağını arayan Pierre'in François'i bulması ile olaylar gelişir.

2- Deadpool

Tim Miller tarafından yönetmenliği yapılan Amerikan aksiyon komedi türündeki bu film ünlü Marvel çizgi roman karakteri Deadpool'dan uyarlanmıştır. X Men film serisinin bir devamı olarak çekilen Deadpool filminin başrolünü Ryan Reynolds canlandırmakta.

1- 40 Yıllık Bekar

Film'in konusu, Steve Carell'in başrol olarak canlandırdığı karakter olan Andy'ye meslektaşları tarafından bekaretini kaybettirme çabaları sonucunda gelişmekte olan olaylar teşkil ediyor. 2005 yapımı olan bu komedi filminin yönetmenlik koltuğunda ise Judd Apatow yer almış.

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu