Son eklenen

ANKARA HALK EKMEK’TE ZARARINA SATIŞ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, girdi maliyetlerindeki yüksek artışa rağmen stoklarındaki un bitene kadar ekmek fiyatlarına zam yapılmayacağını duyurdu. Satış Mağazaları, Halk Ekmek büfeleri ve Başkent Market’lerde satılan halk ekmeğin mevcut fiyatının değiştirilmeyeceğine yer verilen açıklamada, “Zararına satıyoruz. Elimizdeki un stokları bitene kadar 250 gram ekmek 1 lira 25 kuruş olarak satılacak” denildi.

Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası, ekmek fiyatlarıyla ilgili önemli bir duyuruyu Başkentlilerle paylaştı.

Halk Ekmek Fabrikası tarafından yapılan açıklamada; enerjiden nakliyeye, hammaddeden işçi maliyetlerine kadar birçok kalemde yaşanan artışa rağmen, “Elimizdeki un stokları bitene kadar 250 gram ekmek 1 lira 25 kuruş olarak satılacak” denildi.

“ZARARINA SATIYORUZ”

Yaptığı duyuru ile vatandaşları bilgilendiren Halk Ekmek Fabrikası, girdi maliyetlerindeki artış nedeniyle 250 gramlık ekmeğin toplam maliyetinin 1 lira 86 kuruşa yükseldiğine dikkat çekerek, maliyet tablosunu da paylaştı:

-Piyasa ortalama 1 kg ekmeklik un fiyatı: 5 TL

-Hammadde maliyeti: 1,07 TL

-İşçilik, enerji ve diğer fabrika giderleri: 0,58 TL

-Nakliye maliyeti: 0,09 TL

-Büfe payı: 0,12 TL

1 Yorumlar

  1. Merhabalar.
    Halk ekmeğin kilolu bir genel müdürü vardı. O muhterem oradan ayrıldıktan sonra halk ekmek bozulmuştu. Şu günlerde yine denemek için 2 ekmek aldım. Yarında alıp bakacağım. Tamam, hem gramaj olarak piyasa ekmeğinden farklı, hem de ücreti olarak. Ancak, hamur yemektense, diğer piyasa ekmeği almak durumunda kalıyor insan.
    Ankara Halk Ekmekle ilgili faydalı paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlıklar dilerim.
    Selam ve saygılarımla.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu