Son eklenen

ANKARA REKOR OYLA YENİDEN “MANSUR YAVAŞ” DEDİ

Ankara, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için rekor oy oranıyla yeniden ‘Mansur Yavaş’ dedi. Sonuçların netleşmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Merkez Binası’nda Başkentlilerle bir araya gelen Yavaş, 6 milyon hemşehrisine teşekkür ederek, “Ankara’da seçimi beton kaybetti, yeşil kazandı. Şatafat ve haksız servet kaybetti, emek ve alın teri kazandı. Rantçılar kaybetti, sosyal belediyecilik kazandı. İmar baronları kaybetti, 6 milyon Ankaralı kazandı. Demek ki kimseyi ayırmadan hizmet ederseniz, yalnızca halkın size verdiği görevle ilgilenirseniz, ‘az laf, çok iş’ diyerek çalışırsanız işte böyle rekor oyla seçiliyorsunuz” dedi. 

Ankara’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin galibi yeniden Mansur Yavaş oldu.

2019 yerel seçimlerinde Ankara’yı yüzde 50.93’lük oranla kazanan CHP adayı Mansur Yavaş’a 2024 yılında sandıktan rekor oy çıktı.

BAŞKENTLİLER ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AKIN ETTİ

Mansur Yavaş seçim zaferinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesinin bahçesini dolduran halkla buluştu. Yavaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı kutlama çağrısı sonrasında konvoylar halinde Ankara Büyükşehir Belediyesine akın eden halk zaferi büyük bir coşkuyla kutladı.

“ANKARA HALKININ TAMAMINA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki ikinci döneminin ilk açıklamasını yapan Yavaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm parti teşkilatına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bizim bu seçimde de asıl kahramanlarımız yine isimsiz olanlardı. Cadde cadde, sokak sokak; bir kaldırım taşını bile eksik bırakmayacak şekilde çalışan, Başkentimizin adil yönetim anlayışı için birçok fedakârlıkta bulunan Ankara halkının tamamına yürekten teşekkür ediyorum. Kendilerine atılan iftiralara rağmen bana güç veren, gözlerine her baktığımda hayatın anlamını yeniden keşfettiğim, biricik aileme ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Ve bize atılan iftiralara karşı dualarını kalkan gibi kullanan; aldığımız her solukta, attığımız her adımda güçlerini yanımızda hissettiğimiz herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ROZETİMİZİ ÇIKARACAĞIZ, 6 MİLYON ANKARALIYA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

“Biz bu seçim sonuçlarını zafer olarak görmüyoruz. Bizim karşımızda düşman yok. Hepimiz bu vatanın, bu kentin onurlu birer ferdiyiz” diyen Yavaş artık seçimin bittiğine işaret ederek, “Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, dünyaya bakışımız farklı olabilir. Rozetimizi çıkaracağız, 6 milyon Ankaralıya kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“ŞU ANDAN İTİBAREN DE 6 MİLYON TEK YÜREK OLACAĞIZ”

Ankara’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve tüm şehitlerin emaneti olduğunu ifade eden Yavaş, bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağını vurguladı. Yavaş, tıpkı pandemi dönemi, yangın, sel ve deprem felaketlerinde en önde yardıma koştukları gibi bundan sonra da kimseyi ayırmadan 6 milyon tek yürek olacaklarının altını çizdi.

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ TURGUT ALTINOK’TUR”

Bu seçimin kaybedeninin kendilerine oy vermeyen hemşehrileri olmadığını belirten Yavaş, Ankaralının helal oylarıyla tüm Türkiye’de Mansur Yavaş belediyeciliğinin tescillendiğini vurgulayarak, “Bu seçimin kaybedeni, rakibimiz için çalışan hemşehrilerimiz de değildir. Bizler onların çabalarına, emeklerine ve özverilerine de sonuna kadar saygı duyuyoruz, onlara da yürekten teşekkür ediyoruz. Bu seçimin kaybedeni, siyasi hayatını müfteri olarak tamamlayan Turgut Altınok’tur. Geçen seçimden hiç ders almayanlar, tertemiz vatanseverlere iftira atanlar, kirli siyasetten medet umanlar Ankara halkının yüce iradesi karşısında bir kez daha kaybettiler ve kaybetmeye de devam edecekler” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DA SEÇİMİ RANTÇILAR KAYBETTİ, SOSYAL BELEDİYECİLİK KAZANDI”

Seçimi 6 milyon Ankaralının kazandığı söyleyen Yavaş konuşmasına şöyle devam etti:

“Ankara’da seçimi beton kaybetti, yeşil kazandı. Şatafat ve haksız servet kaybetti, emek ve alın teri kazandı. Rantçılar kaybetti, sosyal belediyecilik kazandı. İmar baronları kaybetti, 6 milyon Ankaralı kazandı. Eser belediyeciliği adı altında çöp projelere, ne olduğu belirsiz beton kulelere milyarlarca lira harcayanlar kaybetti; o milyarlarca lirayı halkın sağlığına, beslenmesine, ısınmasına, eğitimine harcayanlar kazandı. Seçimi burada olduğu gibi, Türk Bayrağı altında buluşan gönüllerin, vatan için atan yüreklerin, yani milletin doğrudan kendisinin oluşturduğu ittifak kazandı.”

“ANKARA’YI YİNE ŞEFFAF, KATILIMCI VE HESAP VEREBİLİR BİR ANLAYIŞLA YÖNETECEĞİZ”

“Bizim belediyecilik anlayışımız hiç kimseye değil, sadece Ankara halkına meftun, sevdalı bir belediyecilik anlayışıdır” diyen Yavaş, önceki dönem olduğu gibi Ankara’yı yine şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir anlayışla yöneteceklerini kaydetti. Yavaş, “Sizden aldığımız paranın hesabını yine size kuruşu kuruşuna vereceğiz. Kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Kimsenin yatağa aç ve açıkta girmesine seyirci kalmayacağız. Ankara’nın sanayisine, tarımına, turizmine, ulaşımına, altyapısına, teknolojisine, eğitimine, kültürüne ve sanatına yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“AZ LAF, ÇOK İŞ DEDİK; REKOR OYLA SEÇİLDİK”

Seçim sonuçlarının ülkede siyaset yapan herkese yol haritası çizdiğini vurgulayan Yavaş, şunları kaydetti:

“Demek ki kimseyi ayırmadan hizmet ederseniz, yalnızca halkın size verdiği görevle ilgilenirseniz, kutuplaştırmaktan uzak durursanız, şeffaf olursanız, halka hesap verirseniz, başı dara düşenin yanına hızır gibi koşarsanız, ‘az laf, çok iş’ diyerek çalışırsanız işte böyle rekor oyla seçiliyorsunuz.”

“TARİHİ FARK BİZİ ASLA ŞIMARTMAYACAK”

Tarihi bir farkla seçildiğine işaret eden Yavaş, “Bu tarihi fark bizleri asla şımartmayacak. Tam aksine, sizlerin omuzlarımıza yüklediği bu büyük sorumluluğun bilincindeyiz ve sizlere layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Bizlere düşen, yine herkesin başkanı olmak, herkese tebessümle sarılmak ve bir aile olduğumuzu yeniden göstermektir” diye konuştu.

“MİLLETİN İRADESİNE SAYGI DUYULMASINI İSTİYORUZ”

Ankaralılar için yorulmadan ve bıkmadan devletin en üst makamından en alt kademesine kadar uyum içerisinde çalışacaklarını kaydeden Yavaş, milletin iradesine saygı duyulmasını isteyerek önceki dönemde yaşatılan zorlukların ve engellemelerin bu dönemde yaşatılmaması temennisinde bulundu.

Yavaş, şimdiye kadar kendisini destekleyen vatandaşların başını hiçbir zaman öne eğdirmediğini söyleyerek, “Tevazudan ve iyilikten hiç şaşmadık, yine şaşmayacağız. Haktan, hukuktan, etik değerlerden hiç vazgeçmedik, yine vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“İFTİRA VE PROPAGANDAYA BOYUN EĞMEDİK”

“Kim olursa olsun, nereden gelirse gelsin, kimden beslenirse beslensin, iftira ve karalama yapan büyük propaganda güçlerine, televizyon kanallarına, internet sitelerine, sosyal medya trollerine bugüne kadar boyun eğmedik, bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz” diyen Yavaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğrudan, vicdandan, kardeşlikten yana olacağız. Haktan yana olacağız, halktan yana olacağız. 6 milyon Ankaralı tek yürek olacağız, Ankara’mızı Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline birlikte getireceğiz.”

DESTEKLERİNİ AÇIKLAYANLARA TEŞEKKÜR

Yavaş, ayrıca seçim sürecinde kendisine desteklerini açıklayan; Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, Milli Yol Partisi, Merkez Parti, Milliyetçi Türkiye Partisi ve Anadolu Birliği Partisi’nin Genel Başkanları, yöneticileri ve üyelerine de teşekkür ederek, “Yarından itibaren kolları sıvayıp kaldığımız yerden devam edeceğiz. 25 ilçemizin tamamını ziyaret edecek, dertleşecek, talepleri dinleyecek, çözümler üreteceğiz” dedi.

“ONLARIN SEÇMENLERİNE DE SAYGI DUYACAĞIZ, FARKIMIZI GÖSTERECEĞİZ”

“Biz birliği ve bütünlüğü temsil ediyoruz” diyen Yavaş, Ankaralı hemşehrilerine kendilerine oy vermeyenleri üzecek, rahatsız edecek hiçbir şey yapmayın çağrısında bulunarak, “Zaten rahatsız olanlar oldu. Onların seçmenlerine de saygı duyacağız, farkımızı göstereceğiz” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.


2 Yorumlar

  1. Çok iyi oldu hayırlı olsun 🙏

    YanıtlaSil
  2. Merhabalar.
    Ben, Mansur başkanın böyle bir sonuçla seçimi kazanacağını tahmin etmiştim. Hadi Mansur başkan, çalışmaya ve mücadele etmeye devam. Seni hiçbir şey yıldıramaz! Ankara kazandı, Türkiye kazandı.
    Selam ve saygılarımla.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu