Son eklenen

TURGUT ALTINOK, SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN ALİ İHSAN YAVAŞÇA’YI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ALTINOK: BELEDİYE BİRİMLERİMİZ 60 YAŞ ÜSTÜ TÜM BÜYÜKLERİMİZİN HİZMETİNDE

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, sosyal medyada bir gencin tepki toplayan görüntü paylaşımıyla gündeme gelen Ali İhsan Yavaşça’yı (79) evinde ziyaret ederek yalnız bırakmadı. Başkan Altınok, Ali İhsan Yavaşça’ya cep telefon numarasını da vererek bundan sonra ihtiyaç duyması halinde kendisini aramasını istedi.

Keçiören’de ikamet eden Ali İhsan Yavaşça sağlık kontrolü için Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiği sırada bir gencin kendisini polis olarak tanıtıp, neden sokağa çıktığını sormasıyla birlikte, kameralara yansıyan mahcup olduğu ve üzüntü duyduğu görüntüleri büyük tepki toplamıştı. Başkan Altınok da sosyal medyaya yansıyan videosuyla gündeme gelen Ali İhsan Yavaşça’yı evinde ziyaret etti.

Gaziantepli olduğunu, geçmişte lokanta çalıştırdığını ve 3 yıl önce de eşini kaybettiği için yalnız yaşadığını belirten Ali İhsan Yavaşça, Başkan Altınok’u görünce büyük mutluluk yaşadı. Başkan Altınok’u Ali İhsan Yavaşça, kızı Handan Çağlayan ve damadı Osman Çağlayan, küçük oğlu Alper Yavaşça, gelini Ferdane Yavaşça ve torunları karşıladı.

“BELEDİYE BİRİMLERİMİZ SİZLERİN HİZMETİNDE”

Başkan Altınok, Ali İhsan Yavaşça ile gerçekleştirdiği sohbet sırasında her hangi bir sağlık probleminin olup olmadığını sordu. Büyük bir sağlık sorunu yaşamadığını belirten Yavaşça’ya moral veren Altınok, “Çok iyi görünüyorsun, Maşallah. Sizin yaş gurubunuz için dışarı çıkmak bu günlerde sağlığınız açısından çok sakıncalı. Bundan sonra sağlık ve buna benzer ihtiyaçlarınız olursa sizleri hastaneye bizim sağlık ekiplerimiz götürecek, ihtiyaçlarınızı da yine bizim ekiplerimiz yerine getirecek. Belediye birimlerimiz 60 yaş üstü tüm büyüklerimizin hizmetinde” dedi.

Altınok, Ali İhsan Yavaşça’nın çocuklarıyla da bir süre sohbet ederek babalarını yalnız bırakmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Altınok, “İhsan amcayı yalnız bırakmayalım. Ana ve baba yarın fani olacak, arasanız da bulamayacaksınız. Anne ve baba duası alanın iki dünyası mahmur olur” diye konuştu.

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavrüs salgını için Ali İhsan Yaçaşça’ya uyarılarda bulunan Altınok, ziyaretin sonunda kendisini koruması için kendisine eldiven, maske ve dezenfekte seti hediye etti. Altınok, “Bir ihtiyacınız, bir talebiniz olursa telefon numaramı bırakıyorum, beni 7 gün 24 saat arayabilirsiniz” dedi.

OĞLUNA KEÇİÖREN BELİDİYESİ KARİYER OFİSİ ARACILIĞIYLA İŞ İMKÂNI SAĞLANACAK

Başkan Altınok, 6 çocuk ve 9 torun sahibi olan Yavaşça ve ailesinin bundan sonraki ihtiyaçları konusunda destek olunacağını belirtirken, kısa süre önce işsiz kaldığını belirten Ali İhsan Yavaşça’nın küçük oğlu Alper Yavaşça’ya da Keçiören Belediyesi Kariyer Ofisi aracılığıyla iş bulunması konusunda yardımcı olunacağını söyledi.

Bu arada Ali ihsan Yavaşça’nın evine de belediye temizlik ekibini de yönlendiren Başkan Altınok, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne verdiği talimatla temizlik işlerinin her ay iki kez rutin olarak yapılması talimatını verdi. ​

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu