BLOGGER KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Blogger Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Blogger terimi, adını Google’ın ücretsiz olarak servis ettiği microblog servisi olan Blogger’dan alıyor. Bu servis, kişisel blog sayfaları için tamamen bedava ve hiçbir maliyet gereksinimine ihtiyaç duymadan, Google tarafından hosting edilen ve yayınlayan, bir çeşit internet sitesi olarak kullanılıyor.

Uzun yıllardır Blogger kullanan bireyler, genellikle ‘’alanadi.blogspot.com’’ şeklinde bir URL adresine sahiplerdir. Buna karşın, doğru SEO tekniklerinin kullanılması halinde, günümüz için kullanılan özel alan adlarının da önlerine geçen, pek çok Blog sayfası bulunduğu aşikâr. Peki, kimler Blogger kullanabilir? Blogger kullanmak ve blog yazmak kolay mı? Blogger kullanmak faydalı mı? Eğer faydalı ise Blogger kullanmanın faydaları nelerdir? Şimdi gelin, bu konuları hep beraber inceleyelim ve sormuş olduğumuz sorulara, yine hep beraber yanıt bulalım.

Kimler Blogger Kullanabilir?

Blogger kullanmak, dileyen herkesin gerçekleştirebileceği bir eylem olmakla birlikte, bu eylemi gerçekleştirmek üzere birtakım ihtiyaçları da karşılamak gerekir. Korkmayın, bu ihtiyaçlar sizden para istendiği, hosting beklendiği ya da alan adı için bir defaya mahsus ödeme yapılması gerektiğini ifade etmiyor. Blogger kullanmak için tek gereksinim, bir adet Google Mail, yani Gmail hesabına sahip olmak, hepsi bu. Eğer hali hazırda bir Gmail hesabınız varsa, Blogger’a giriş yaparak kendi blog sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Blogger Kullanmak ve Blog Yazmak Kolay mı?

Okumayı, araştırmayı, paylaşmayı seven bireyler için Blogger kullanma oldukça kolay. Blog açmak ile gerçekleştirmek istediğiniz amaç doğrultusunda, Blogger kullanmanın ne derece pratik ve keyifli olduğunu anlatmaya gerek dahi yok. Zira günümüzde milyonlarca Blogger kullanıcısı, bu oluşumdan o denli keyif alıyor ki, yazmak onlar için alışkanlık haline geldiğinden, artık vazgeçemiyorlar.

Blog yazmak konusuna gelirsek, yazmaktan hoşlanan ve paylaşmaktan keyif alan herkes, Blogger kullanarak kolayca Blog yazabilir. Ancak, bu konuda çeşitli spekülatif iddiaları da yanıtlamak gerekiyor. Örneğin, Blog yazarken niş bir konu bulma gereksinimi ya da tek bir konu hakkında bilgi verme gereksinimi olduğu ve bu şekilde çalışılmazsa, ziyaretçi trafiğinin sağlanmadığı bu iddialardan biri. Oysa bir haber sitesi, magazin sitesi veya herhangi bir karma içerik tarzı ile doğru teknikler kullanarak da ziyaretçi trafiği sağlayabilirsiniz. Kaldı ki, pek çok insan ziyaretçi trafiğini önemsemeden de blog yazabiliyor. Çünkü bu onlar için sadece ve sadece hobi amacı ile oluşturulmuş, keyif aldıkları bir alan.

Blogger Kullanmak Faydalı mı?

Soru şu: Blogger kullanmak faydalı mı? Cevap: Evet… Doğrusunu söylemek gerekirse, blog site içeriği oluşturmak ve ücretsiz hosting ile alan adı kullanarak paylaşım yapmak, başlı başına bir fayda. Ne hosting için ne de alan adı için para ödemediğiniz bir ortamda, üstüne üstlük para da kazanma fırsatı varsa, bu durumda oluşan faydadan söz etmemek mümkün değil. Tek başına para konusunu da geride bırakırsak, Google tarafından desteklenen bir microblog servisinin kötü olma şansı, yok denecek kadar az.

Blogger açarak, başta ücretsiz domain (Blogspot.com uzantılı) ve hosting hizmetini temin edebiliyorsunuz. Ek olarak, hazır temalar ile sadeleştirilmiş bir tasarım ve yine Google tarafından sunulan Adsense hizmetini kolayca entegre edebiliyorsunuz. Bu sayede, sizler blog sitenize özen gösterip yazdıkça, bir yandan da bloğunuzu tanıtmaya ve belki de para kazanmaya hemen başlayabiliyorsunuz. Bu açıdan bakıldığında, sadece iki, üç maddede dahi Blogger kullanmanın faydaları ve getirisinden söz etmek mümkün. Bu konuda ki tek dezavantaj ise ücretsiz servis olması neticesinde alan adı sonrasında eklenen ‘’.Blogspot’’ ifadesi. Ancak, bu dezavantaj yaratsa da kaliteli bir blog için önüne geçilebilecek bir durum.

Blogger Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Blogger kullanmanın faydaları hakkında bir önceki başlıkta kısa bir giriş yaptık. Örnek verdiğimiz gibi Hosting ve ücretsiz alan adı ikilisi, bilinen ilk iki faydanın kendisi. Tam anlamı ile ‘’Blogger kullanmanın faydaları nelerdir?’’ Sorusunu yanıtlarsak, madde madde şu sonuçlara ulaşabiliriz;

l Alan adı ücretsizdir.
l Hosting ücretsizdir.
l Adsense ile para kazanılabilir.
l Sponsor ile para kazanılabilir.
l Backlink satışı yapmaya uygundur.
l Kaliteli SEO uyumlu içerikler ile standart web sitesinden farksızdır.
l Google tarafından Robot.txt otomatik oluşturulur.
l Meta ve etiket çalışmalarında başarılıdır.
l Tüm hosting firmalarından daha başarılı hosting sağlar.
l Hosting’i %99.9 kesintisizdir.
l Trafik derdi taşımaz, üst pakete geçmek durumunda kalmazsınız.
l Güvenlik Google’dan sorulur.
l SSL uyumludur.
l Kişiselleştirilebilir, özgünleştirilebilir.
l Script kullanımına uygundur.
l Kopya ve telif konularında başarılıdır.
l Dilediğiniz zaman silinebilir.
l Bir adet Gmail hesabı ile birden fazla Blogger sayfası kullanılabilir.
l Bir adet Adsense hesabı ile birden fazla Blogger hesabı para kazanabilir.
Kısacası, faydaları saymakla bitmeyen başarılı bir microblog servisidir.


Yorumlar

BLOGGER: 50
 1. Bloggerın tek sorunu tema oda son zamanlarda lisanslı satılan temalarla çözüme kavuştu. Kullanması kolay blogger candır.

  YanıtlayınSil
 2. Faydalı bilgilendirici bir yazı olmuş, dikkatle okudum :) kaleminize sağlık

  YanıtlayınSil
 3. Teşekkür ederim. Güzel içerik.
  Ben iki şey anlamadım
  Bir bahsettiğiniz "Google tarafından Robot.txt otomatik oluşturulu"
  Ve bundan ayrı olarak anahtar kelime meselesi bu ikisini anlamış değilim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. User-agent: Mediapartners-Google
   Allow: /
   Disallow:
   User-agent: *
   Disallow: /search
   Allow: /

   Sitemap: https://www.ankarapostasi.net/sitemap.xml Blogger aram tercihlerine Özel robots.txt kendi sitenizin adresini yazarak yapıştırın.

   Sil
  2. Ekledim teşekkür ederim.
   Ne işe yarayacak onu bilmiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim

   Sil
  3. Google search consele kullanıyormusunuz?

   Sil
  4. Site haritaları eklemişsinizdir. sitemap.xml olarak gönderdiniz. Bunu ben her yazıdan sonra yapıp. Yazının html adresini gönderip yazının dizine eklenmesini talep ediyorum. Özel robots.txt dosyası bu işlemi otomatik olarak blogunuzda yapıyor.

   Sil
  5. Çok teşekkür ederim bende tek tek dizine ekle diyordum. Şimdi bu işlemi yapmaya gerek kalmadı o zaman. Teşekkür ederim

   Sil
  6. Rica ederim başka bir konuda takıntınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

   Sil
  7. Diyelim 150 yayın paylaşmışim

   Google search consele / kapsam / 130 tane hariç bırakıldı diyor. Bu önemli bir şey mi

   Sil
  8. Kapsam sorunu vardır. Sabah bende de aynı sorun vardı üç tane makalem indeks almadı.Kapsam sorunu tespit edildi diye mail geldi. Kapsam sorunlarını düzelt demekten başka çaremiz yok. Google insiyatifine kalmışız. Acaba diyorum ki başlık gibi etiketlerde bile türkçe karekter kullanmasam.

   Sil
  9. Valla bilmiyorum ki . İlla uğraştiracak o zaman.

   Yardımın için teşekkür ederim

   Sil
  10. Dizine eklenmemis..site haritasi site map eklemelisin..

   Sil
  11. Site map
   Onu nasıl ekleyecem

   Teşekkür ederim

   Sil
  12. Html kodunu gönderebilirim konuyla ilgili

   Sil
  13. İletişim gönderdim yarım saat oldu.

   Sil
  14. Mail adresini gönderirmisiniz.

   Sil
  15. Geldi teşekkür ederim .
   ama
   site haritası yükleniyor lütfen bekleyin diyor ... cevap gelmiyor böyle durmuş

   Sil
  16. acaba kodun içine kendi bloğumun adresini mi eklemem gerek anlamadım

   Sil
  17. Bazı temalarda açmıyor.

   Sil
 4. Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş! Teşekkürler... :) Haftaya gazeteye alabilir miyim? Detaylar için blog sayfama bakabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İrem hanım sıkıntı yok alabilirsiniz bu hafta ki blog gazetesini okudum ama yorum atma şansım olmadı.

   Sil
 5. Blog yazmaya başladığımdan beri sadece Blogger kullandım ve çok memnunum :)

  YanıtlayınSil
 6. Ben de Blogger ciyim. Bir kaç kez Wordpresse geçsem mi diye düşündüm ama her seferinde Blogger rahatlığı beni vazgeçirdi. Sonuçta bizler gibi bireysel bloglar yazanlara fazlasıyla yetiyor. Hosting sorunu zaten en büyük engeldi wp ten vazgeçmemde.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Derya hanım hosting ve yer sağlayıcı bedava sadece özel domain için para veriyoruz. Bana da fazlasıyla yetiyor teşekkür ederim yorum katkınız için.

   Sil
 7. Ben word pres kullandim...Fakat wordpress te spam yorumlar yuzunden bir sitemi kapatmak zorunda kaldim...
  Bloggerde spam yorum ,,robot yorumcular, kanca yok...
  Evet blogger wordprese gore daha az kazanc sagliyor ama blogger da spam yok kafa rahat...

  YanıtlayınSil
 8. guzrl bir anlatim olmus. hem blogger hem de wordpress kullanan biri olarak her ikisinin de basarili ve avantajli yonleri olsuguna inaniyorum. blogger avantajlarini cok iyi siralamissiniz. basarilar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bloggerda benim 8. senem öğrendiklerimizi elimizden geldiği kadar aktarmaya çalıştık. Teşekkür ederim yorum için.

   Sil
 9. Onepress tema oldukça hızlı ama indekslemede sorun var search consele denemeleri iki gündür kötü

  YanıtlayınSil
 10. Blogger Trafik derdi taşımaz, üst pakete geçmek durumunda kalmazsınız.

  YanıtlayınSil
 11. Bloggerda hit ise gerçekten sabır işi hiç bir zaman için umudunuzu kaybetmeyin hit konusunda yete rki içerik sağlam olsun.

  YanıtlayınSil
 12. Yapman gereken sadece alan adı alıp yola devam etmek. Gerisi de tecrübe ve beceriye bağlı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blog açtıktan sonra nasıl reklam alırım blog hitini nasıl yükseltirim çalışmaları başlıyor. Blogda yorumlar çok önemli özellikle konuyla ilgi yorum sizi biranda diğer sayfalardan öne çıkartıyor.

   Sil
 13. 5 yıldır kullandığım farklı uzantılı subdomain bloğumu bırakıp, Blogger'a geçmeye karar verdim. Blog yazarları için eşi benzerine nadir rastlanan bir nimet diyebilirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ali bey bende 2013 yılında başladım Blogger kullanmaya hosting sıkıntısı yok tek dezavantaj tema

   Sil
  2. Aynen, temalarla hiç anlaşamıyoruz. İnternetten indirdiğim temalarda ille kafama yatmayan bir şey çıktığı için Blogger'ın kendi sunduğu hazır temaya geri döndüm. Bunların da eklentileri telefonda görünmüyor. Yine de idare ediyorum. (Bu arada avatar simgesi olan fotoğrafım neden yorumun yanında görünmüyor anlamadım. Oysa simge görseli tarayıcıda görünüyor.)

   Sil
  3. Gözükmüyor hazır tema kullanacaksınız blogger emporio temayı öneririm.

   Sil

Ad

%3 dizi konusu,1,12 savaşçı,1,12 strong,1,5G Teknolojisi,1,abacı peri bacaları,1,Acer Aspire 7,1,adaçayının faydaları,1,adsense,1,ağır romantik,1,aile arasında,1,airdroid,1,airdroid uygulaması,1,akıtma,1,aksiyon filmi,1,aksiyon filmleri,2,akvaryum kurulumu,1,alaçatı,1,alaska üçgeni,1,alım satım,1,alışveriş,1,alive,1,allen carr yöntemi,1,altın fiyatları,2,amigurimi,1,amigurimi oyuncak,1,anahtar kelime,1,anakar büyükşehir,1,android telefon,2,android telefon yedekleme,1,ankara,20,ankara büyükşehir,1,ankara ek iş ilanları,1,ankara evde iş ilanları,1,ankara içme suyu,1,ankara suyu,1,ankarada gezilecek yerler,2,apple,1,apple one,1,araç bakımının önemi,1,arama motoru,2,arama motoru optimizasyonu,2,aski,4,astral seyahat,1,Asus,4,asus rog strix scar,1,Asus ZenFone 7,1,Asus ZenFone 7 Pro,1,aşı,1,atiye,1,avon nedir,1,avondan para kazan,1,aykut enişte,1,azerin,1,balık besleme,1,balık nasıl pişirilir,1,balık pişirme,1,balkonda sebze yetiştirmek,1,bang bang,1,bannerlord,1,basketbol,1,başkent market,2,battle royale,3,bayat ekmek,1,bayram namazı,1,bazlama tarifi,1,bedava,1,belgesel,1,bermuda şeytan üçgeni,1,beypazarı,1,biberin faydaları,1,biberin zararları,1,bilgisayar,3,bilim kurgu,1,bilinmeyen özellikleri,1,bilinmeyen tatil yerleri,1,birikim nasıl yapılır,2,birikim yapmak,2,bisiklet,1,bitter çikolatanın faydaları,1,biz böyleyiz filmi,1,black widow,1,blog nedir,1,blog siteleri,1,blog yazarak,1,blog yazarak para kazanmak,1,blog yazmak,1,blogger,12,blogger hit artırma,1,blogger kullanmanın faydaları,1,blogger özellikleri,1,boç erteleme,1,bollywood,1,bounca rate,1,boyun fıtığı,1,boyun fıtığı egzersizleri,1,bozulmuş tavuk,1,buğday çimi,1,burs,1,cep telefonu,2,cevizin faydaları,1,chainlink,1,chainlink nedir,1,chaos walking,1,cızlak,1,cızlama,1,cinayet süsü,1,clickbank,1,clickbank ürünleri,1,cok az bilinen,1,corona,1,corona virüs,1,Counter Strike,1,counter strike kurulumu,1,Covıd-19 tedavisi,1,cursed,1,cv hazırlama,1,çay,1,çay içmenin zararları,1,çayın faydaları,1,çınar,1,çiğ köfte bayiliği,1,çin,1,çin hurması,1,çobançantası otu,1,çok kazanan meslekler,1,çorba,1,çörek otunun faydaları,1,dangal,1,dark,1,depresyondan kurtulmak,1,detoks suyu tarifi,1,dezenfektan,1,distopya dizisi,2,diş ağrısı,1,dizi,21,dizi izle,1,dizüstü bilgisayar,1,doğal çözüm,1,doğru beslenme,1,doğru doz,1,dollar man,1,doom eternal,1,dram,1,dropshipping,1,dunya,1,dünyada gece,1,dünyadaki ilginç gelenekler,1,düşü kan şekeri,1,ege bölgesi,1,ek gelir,1,ek iş,1,ekonomi,21,ekran kartı,1,elm sokağı kabusu,1,elmanın faydaları,1,en ilginç bilgiler,1,en iyi bloglar,1,en iyi ücretsiz oyunlar,1,esrarengiz bölge,1,etsy,1,evde badana,1,evde boya,1,evde ek gelir fikirleri,1,evde kahve tarifi,1,evde pizza yapımı,1,evden para kazan,3,evden para kazanma,1,extraction filmi,1,facebook,4,facebook arkadaş listesi,1,facebook beğeni hilesi,1,facebook video indirme,1,facebooktan para kazan,1,fantastik,1,fargo,1,farmasi para kazanma,1,farmasi ürünleri,1,fenomen,1,fındığın faydaları,1,fındığın zararları,1,film,16,film konusu,4,filmin konusu,1,fonksiyon tuşları,1,fotoğraf,1,fotoğraf çekmek,1,fotoğraf satarak,1,futbol,2,gelin kaya,1,genç yaşta,1,genel kültür,1,general mobile,3,gerilim filmleri,1,gezi,1,gideros,1,gif nasıl yapılır,1,gif nedir,1,gizemli bölge,1,gizli müşteri,1,gmail hesap yedekleme,1,google,1,google now,1,gökçehöyük,1,gölbaşı,1,gölbaşı gezi rehberi,1,güncel,1,güncel blog,1,güneş gözlüğü,1,güneş gözlüğü nasıl seçilir,1,güneykore,1,haber,130,hacımuratlı,1,hangover,1,hasar karşılama,1,hayatını kaybeden ünlüler,1,hayvan barınağı,1,hepa filtreli başlık,1,hipertansiyon,1,hit artırma,1,honor,5,honor 9a,1,Honor 9X Lite,1,hot chocolate mocha tarifi,1,hp omen,1,HP ProBook 455 G7,1,huawei,1,Huawei Maimang 9 Telefon,1,Huawei Maimang 9 Telefon fiyatı,1,Huawei Maimang 9 Telefon özellikleri,1,huawei mediapad tablet,1,huawei p40 lite,1,hünnap meyvesi,1,ıssız cuma mezarlığı,1,ihale,1,İiginç bilgiler,1,ikinci el araba fiyatları,1,ikinci el araç fiyatları,2,ikinci el araç fiyatlarında son durum,1,ikinci el araç piyasası,1,ilaç kullanımı,1,ilerlemiş Covid-19 vakaları tedavisi,1,indirim,1,İnfinix Hot 9 Pro,1,instagram,5,İnstagram,1,instagram çekiliş,1,instagram fotoğraf indirme,1,instagram mavi tık,1,instagram profil resmi,1,İnstagram takipçi arttırma,1,İnstagram takipçi kasma,1,instagrama müzik ekleme,1,instagramda para kazanmak,1,İnstagramda takipçi yükseltme,1,instagramdan para kazanmak,1,instagramın bilinmeyen özellikleri,1,internet,82,internet hızlandırma yöntemleri,1,internet ürün satışı,1,internetten para kazanma,2,internetten para kazanmak,1,iphone,1,iPhone 12 Max,1,iphone yedekleme,1,iqoo,1,istiridye mantar yetiştiriliciliği,1,iş arıyorum,1,iş fikirleri,5,iş fikri,3,iş görüşmesi,1,iş yeri,1,işe yaramayan seo,1,işlemci,1,izlenebilecek filmler,1,jane the virgin,1,joker,1,kaçak su,1,kadınbudu,1,kadınbudu köfte tarifi,1,kafein nedir,1,kafein tüketim miktarı,1,kahramankazan,1,kahve falı,1,kahve falındaki semboller,1,kanser tedavisi,1,kantaron yağı,1,kapama yemeği,1,kar küreyici,1,kara dul,1,kara yağın faydaları,1,kasko,1,kavun,2,kavunun faydaları,1,kayısının faydaları,1,kayısının zararları,1,kazan,1,keçiören,4,kefir nedir,1,kefirin faydaları,1,kehribar,1,kehribar özellikleri,1,kızılcahamam gezi rehberi,1,kilo vermek,1,kimdir,1,kimyasal atık,1,kişisel gelişim,1,klavye,1,komedi,1,komedi filmleri,2,kore filmi,1,korku filmi,1,korku filmleri,2,koronavirus,1,koronavirüs,1,koronavirüs aşısı,2,kosgeb hibe,1,koyun otu,1,koyun otunun faydaları,1,köfte,2,köfte nasıl yapılır,1,köfte tarifi,1,kredi kartı,1,kredi kartı borcu,1,krep tarifi,1,kuduz aşısı,1,kula peri bacaları,1,kurban,1,kurban bayramı,2,kurban ibadeti,1,kurbanlık hayvanlar,1,kurgu,2,kurtboğazı barajı,1,kuş gözlem alanı,1,lady bird filmi,1,laptop,2,League of Legends,1,lebron james kariyeri,1,lebron james kimdir,1,lg phoenix 5,1,link,1,livik,1,lucy film konusu,1,macaristan,1,maça çayı,1,magazin,1,makale yazarlığı,1,makale yazmak,1,makarna,1,makarna nasıl yapılır,1,makarna tarifi,1,manager,1,mandala nedir,1,mango,1,mangonun faydaları nelerdir,1,mantar yetiştirmek,1,mark zuckerberg,1,market,1,mars köyü,1,marsta yaşam,1,maske,1,maske çeşitleri,1,maske modelleri,1,matcha tea,1,maydanozun faydaları,1,mbasic,1,mercimek,1,meta tag etiketleri,1,meyye,1,mi 10 pro,1,mikrofiber bez paketleme,1,minecraft,1,mobbing nedir,1,mobil oyun,1,mobil uygulamalar,1,mobile,3,mobrog nedir,1,monkeys dizi inceleme,1,motorola,1,Motorola Razr 5G,1,muzik dinlemek,1,nallıhan,1,narın faydaları,1,narzo,1,nasıl para biriktirilir,1,nasıl yüklenir,1,nba,1,ne zaman,1,neobux,1,nerede bulunur,1,netflix,17,netflix dizi önerisi,2,netflix dizisi snowpiercer,1,netflix nedir,1,netflix party,1,netflix popüler dizileri,2,netflix profanity fiber,1,netflix roulette,1,netflix üyeliği,1,netflix üyelik,1,netflixin doğaüstü dizileri,1,netflixten para kazan,1,nokia,1,Nokia C2 Tava,1,Nokia C5 Endi,1,notebook,1,nubia,1,oarganik tarım,1,okb,1,okullar ne zaman açılacak,1,one plus,2,oneplus,2,oppo,2,oppo ace2 eva edition,1,optimizasyon,1,osm,2,osm kadro değeri,1,osm taktik seçimi,1,oto yıkama,1,otomobil,15,otomobil ticareti,1,overlay,1,oyun,17,oyun bilgisayarı,1,özgün makale,1,palio,1,para biriktirememek,1,para kazan,3,para kazandıran uygulama,1,para kazanma,6,para kazanmak,5,paskalya adası,1,patreonla para kazanmak,1,pc oyunu,1,peekay filmi konusu,1,pinterest,1,pizza,1,pizza tarifi,2,PlayStation Plus,1,PlayStation Plus Fiyatları,1,pocket city,1,pratik bilgi,1,psikoloji,1,pubg,4,pubg mobile,4,pubg mobile taktik,1,pubg rank kasma,1,pursaklar,2,ram,1,ram hızlandırma,1,realme,4,redmi,1,Redmi Earbuds,1,reishi mantarının faydaları,1,reklam izle,1,reklam izleme,1,reklam siteleri,1,reklam yayıncılığı,1,Remdesivir Covid-19 tedavisi,1,rog phone,1,rütbe atlatma,1,rüya tabirleri,1,saglık,1,saglik,71,salgın filmi,1,samsung,8,Samsung Galaxy A42,1,Samsung Galaxy M41,1,Samsung Galaxy S20 Ultra,1,sanal sergi,1,sense,1,seo,2,seo taktikleri,2,seo teknikleri,1,seo uyumlu,1,serbest çalışma,1,serbest taşıma kartı,1,serhat oğuz,1,sevginin gücü,1,sıcak çikolata tarifi,1,sigarayı bırakmak,1,sincan gezi rehberi,1,sinema,60,sirke,1,sirkeli su içmek,1,sirkenin faydaları,1,siyah giyen adamlar,1,snap puanı,1,snapchat,1,snapchat arkadaş ekleme,1,snowpiercer,1,snowpiercer izle,1,sony,3,sony xperia4,1,sosyal ağ,1,sosyal medya,2,sosyal medya asistanı,1,sosyal medya yasası,1,söğüt kabuğu,1,spor,12,story kullanma,1,su içmenin faydaları,1,sünnet,1,şeker düşüren gıdalar,1,takıntı,1,takip,1,taktik,1,taktik tavsiyesi,1,tansiyon,1,tarifler,10,tarih,3,tarim,3,tasarruf,2,tasarruf etmek,1,tatil,2,tatil beldesi,1,tavuk nasıl bozulur,1,tedbir,2,teknoloji,82,telefon,54,telefon güncelleme,1,telefon inceleme,1,telefon incelemesi,3,telefon rehber yedekleme,1,telefonu,1,telegram,1,telekinezi,1,the blacklist,1,the host,1,the intern,1,the six billion,1,the turning,1,tigertail filmi,1,tiktok,1,tiktoktan para kazanma,1,tohum desteği,1,tramer kaydı sorgulama,1,trend gözlükler,1,trueview,1,tubidy,1,tubidy nedir,1,turkcell,1,türk mitolojisi,1,türk rapçi,1,türkiye,4,türklerin ilginç özellikleri,1,twitch ile para kazanmak,1,ucuz alışveriş,1,ucuz alışveriş nasıl yapılır,1,ucuz telefon,1,uygun fiyatlı alışveriş,1,uyku apnesi,1,uyuyarak kilo vermek,1,ücretsiz oyunlar,1,ücretsiz sünnet,2,üç aptal,1,üniversite,1,valeria,1,virüs,1,vivo,2,wasp network,1,watch dogs,1,web sitesi,1,web sitesi çevirisi,1,whatsapp,2,whatsapp web,1,whatsdog,1,wordpress,2,wordpressin özellikleri,1,xiaomi,7,Xiaomi Mi 10T Pro,1,xiaomi redmi note,1,xioami 10,1,xperia,1,yabancı,2,yabancı aksiyon,1,yakıt tasarrufu,2,yangın,2,yanlış seo,1,yatırım,1,yatırım aracı,1,yazarlık atolyesi,1,yeşil çayın faydaları,1,yorum,1,youtube,3,youtube fenomeni,1,youtube kanal açma,1,youtube kanal açmak,1,youtube kanalı,1,youtube kazanç,1,youtube partner,1,youtubedan para kazanma,1,youtuber,1,yüksek kazanç,1,yüksek tansiyon,1,zayıflamak,1,zepeto uygulaması,1,zepeto uygulaması özellikleri,1,ziyaretçi trafiği,1,zoom,1,zula,1,
ltr
item
Ankarapostası: BLOGGER KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?
BLOGGER KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?
Blogger Kullanmanın Faydaları Nelerdir?
https://1.bp.blogspot.com/-qNyOA0dqWgk/Xp9bhgWoSKI/AAAAAAAABc4/EpAgdhwXvFcvXcKh05v1_Q2mPvOHAGa9ACPcBGAYYCw/s640/blogger%2Brenkli%2Byaz%25C4%25B1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-qNyOA0dqWgk/Xp9bhgWoSKI/AAAAAAAABc4/EpAgdhwXvFcvXcKh05v1_Q2mPvOHAGa9ACPcBGAYYCw/s72-c/blogger%2Brenkli%2Byaz%25C4%25B1.jpg
Ankarapostası
https://www.ankarapostasi.net/2020/05/blogger-kullanmanin-faydalari-nelerdir.html
https://www.ankarapostasi.net/
https://www.ankarapostasi.net/
https://www.ankarapostasi.net/2020/05/blogger-kullanmanin-faydalari-nelerdir.html
true
8685661393781236272
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Tüm yayınlar Devamı Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All Benzer yayınlar LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content