WhatsApp Gelişmelerinde Son Durum

WhatsApp güncelleme ile ülkenin gündemine oturmuştu. Gizlilik politikasında sunmuş olduğu maddeleri, Avrupa ülkelerine sunmayarak sadece üçüncü dünya ülkelerine sunarak ve Türkiye’ yi de bu üçüncü dünya ülkeleri arasında kabul etmesi ile tepki toplamıştı. İşte tam da bu nedenlerden kaynaklı olarak çoğu insan WhatsApp uygulamasına tepki olarak bunu akıllı cep telefonlarından sildi. Ülke genelinde yoğun bir uygulama kaldırılması oluştu. Dolayısı ile WhatsApp da geri adım atmak durumunda kalmıştı. Peki gizlilik politikası gereğince bilgileri sızdırma olacak mı? Bilgiler herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşılacak mı? WhatsApp uygulamasına güven duyulmalı mı? Bu teknolojik uygulamaya ilişkin yeni ve çarpıcı haberler ile sizlerleyiz. WhatsApp gelişmelerinde son durum ile birlikte uygulamayı silmediyseniz, diğer uygulamalara geçmediyseniz, sizler de gizlilik politikasını onaylamadığınız takdirde hesabınıza ne olacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikasını Onaylamayan Kullanıcıların Hesapları Ne Olacak?

WhatsApp uygulaması, gizlilik politikası kapsamında birtakım sözleşmeyi uygulama üzerinden kullanıcılarına sundu. Tepkilerin yaşanmasının ardından geri adım olarak gizlilik politikasını yumuşattığını açıkladı. Ancak uygulamayı silen ve baka uygulamalar giden kullanıcılara da, o uygulamaların da aynı gizlilik politikasına sahip olduğunu hatırlattı. Dolayısı ile ilgili uygulamaları kullanan kullanıcılar da ne yapmaları gerektiği konusunda fikir ayrılıkları yaşadı.

Gizlilik politikasını hala onaylamamış olan ve WhatsApp kullanmaya devam eden kullanıcılar için de son karar açıklandı. Kullanıcıların ilgili gizlilik politikasını kabul etmek için süre 15 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelendi. Peki bu tarihe kadar gizlilik politikasını hala onaylamamış olan kullanıcılara ne olacak?

İlgili sözleşmeyi onaylamaları için 120 gün hesaplar pasif tutulacak. Bu 120 gün içinde sözleşme onaylanması için zaman tanınacak. Sözleşmeyi 120 gün geçmesine karşın hala onaylamadılar ise WhatsApp hesapları otomatik olarak dönüşüm olmadan silinecek.

Bu konuya ilişkin WhatsApp uygulamasından vazgeçmeyecek olan kullanıcıların bu konuyu düşünmeleri için uygulama tarafından biraz daha süre tanınması iyi durum gibi görünürken; gizlilik politikası dayatması hala tepki toplamaya devam ediyor.

1/Post a Comment/Comments

  1. Daha önce bir arkadaş da bununla ilgili benzer bir konu yazmıştı. Ben benzer uygulamaların gizlilik politikalarını incelediğimde, şunu düşünmek zorunda kaldım; bilgilerimi dünya çapında kullanılan bir uygulama mı almalı, yoksa milli denilen uygulamalar mı almalı? Çünkü birbirlerinden hemen hemen hiç farkları yok bu konuda:-))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder