Son eklenen

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram canlı yayın özelliği, son dönemlerin en popüler özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Her gün milyonlarca kişi, sosyal medya platformunda canlı yayın açarak birbiri ile etkileşime girebiliyor.

Bireysel kullanıcıların yanı sıra birçok şirkette marka değerini yükseltebilmek ve satış hacmini arttırabilmek için bu özelliği son dönemlerde aktif olarak kullanıyor. Peki, son dönemlerin en popüler özelliklerinden biri olan İnstagram canlı yayın nasıl yapılır? 

Adım Adım İnstagram Canlı Yayın Yapma

İnstagram canlı yayın özelliği, daha çok bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Her ne kadar bu özellik daha çok bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilse de son dönemlerde birçok markada ürünleri tanıtmak için bu özelliği aktif olarak kullanmaktadır. Sizlerde aşağıda yer alan anlatımı takip ederek İnstagram da canlı yayın açabilirsiniz.

•Sosyal medya platformunda canlı yayın yapabilmek için öncelikli olarak İnstagram uygulamasının en güncel sürümüne sahip olmanız gereklidir. 

•İnstagram uygulamasının en güncel sürümüne sahipseniz uygulamayı açınız. 

•Uygulamayı açtıktan sonra ana sayfa içerisinde sol üst tarafta yer alan hikâye butonuna basınız.

•Hikâye butonuna bastıktan sonra kameranız otomatik bir şekilde açılacaktır.

•Kameranız açıldıktan sonra ekranın hemen alt köşesinde yer alan canlı yayın seçeneğini seçiniz.

•Canlı yayın seçeneğini seçtikten sonra “Canlı Video Başlat” butonu karşınıza gelecektir. 

•Söz konusu butona bastıktan sonra canlı yayınınız otomatik bir şekilde başlayacaktır. 

Canlı Yayın Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram canlı yayın kaydetme özelliği sayesinde yayınlarınızı oldukça kolay bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Bu özelliği aktif olarak kullanabilmek için yayından sonra karşınıza gelen “Daha Fazla Kişinin İzlemesi İçin Videonu 24 Saatliğine Paylaş” butonunu aktif yapmanız gereklidir. Söz konusu butonu aktif yaptıktan sonra yaptığınız yayın 24 saatliğine kayıt altında tutulacaktır. 

Kaliteli Canlı Yayın İçin Öneriler  

İnstagram platformunda üst düzey bir şekilde canlı yayın yapabilmek için öncelikli olarak kaliteli bir internet alt yapısına sahip olmanız gereklidir. İnternet alt yapısının yanı sıra yayınlarınızı daha kaliteli hale getirebilmek için tripod kullanabilir, yayınlarınıza konuklar alabilir ve izleyicilerle etkileşime girebilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Ayarları 

Sosyal medya platformunda yapacağınız canlı yayınlar için basit birkaç ayar yapabilirsiniz. İşte, canlı yayın için yapacağınız o ayarlar; 

•Canlı yayın bölümünde yer alan ayarlar sekmesine tıklayarak kamera açısını değiştirebilirsiniz.

•Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sayesinde canlı yayınlarınızı direk ön kamera ile başlatabilirsiniz.

•Ayarlar bölümünde yer alan Reels sekmesine tıklayarak canlı yayınlarınızı otomatik bir şekilde telefonunuza kayıt edebilirsiniz.

•Ayarlar bölümünde yer alan hikâye sekmesine tıklayarak canlı yayınlarınızı arşive kayıt edebilir, paylaşım izni verebilir, hikayenizi Facebook platformunda otomatik bir şekilde paylaşabilir ve hikayenize kimlerin yanıt verebileceğini kolaylıkla seçebilirsiniz. 

İnstagram Canlı Yayın Rekoru 

İnstagram canlı yayın rekoru, geçtiğimiz aylar içerisinde Acun Ilıcalı tarafından resmi olarak kırıldı. Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla kısa bir süre içerisinde 3 milyon izleyiciye ulaştı. Bilindiği üzere önceki rekor, 2 milyon izleyiciyle Tekashi69 isimli kullanıcıya aitti. 

2 Yorumlar

  1. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Güzel konu olmuş...

    YanıtlaSil
  2. izliyom yapanları keyifli oluoyooo :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu