Son eklenen

Samsung Galaxy XCover 5 Telefon İncelemesi

360 dolar fiyatla satışa Samsung firmasının yeni ürünü Android 11 işletim sistemini kullanıyor. TFT teknolojisi ile çalışan 5.30 inç ekran ve Exynos 850 model işlem ile gelen cihazın 4 GB RAM ve 3.000 miliamper bataryası bulunuyor

Samsung Galaxy XCover 5 Teknik Özellikleri

Yeni telefon modeli Mart ayının sonlarına doğru piyasalara çıkacak. 9.2 milimetre kalınlığında ve 218 gram ağırlığı bulunan, sadece siyah kasa rengi ile gelen cihazın kasası plastikten imal edildi. TFT dokunmatik ekranı 5.3 inç boyutlu olup 720 x 1600 piksel çözünürlük desteklemektedir. Bu da inç başına 331 piksel yoğunluk anlamına gelmektedir; bütün ekranın telefon boyuna oranı 64.4 olarak dizayn edilmiştir.

8 nanometre Yonga seti üzerinde Exynos 850 model işlemci 8 çekirdeklidir. 4 çekirdeği 2.10 GHz, gümüşten imal diğer 4 çekirdeği ise 2.0 Ghz frekansları çıkabilen bu yeni cihazın grafik işlemcisi mali g52 model işlemcidir. Sistem ek Hafıza kart yuvasına sahiptir. Temel olarak 64GB hafıza alanı bulunan bu telefonun RAM elemanı 4 Gigabayt olarak geliyor

Samsung Bu cihazı giriş seviyesi olarak tasarladı. Dolayısıyla cihazın arkasında tek bir 16 mega piksel kamera bulunuyor ön tarafında da 5 mega piksellik bir kamera yer alıyor. Her iki kamerada 1080 piksel çözünürlük desteklemektedir.

3.000 mili amper bataryayı 15 watt hızlı şarj adaptörü dolduracak. Bu da yaklaşık 50 dakikada pilin yüzde altmışı olacak demek oluyor. Çünkü şarj adaptörlerinde hızlı dolum için güç birimi olan watt değerinin yüksek olması gerekiyor.

Sistemde 3.5 milimetre bağlantı noktası standart hoparlörler ekranı yan tarafına yerleştirilmiş parmak izi sensörü jiroskop hızlanma yakınlık Pusula gibi sensörler de bulunuyor.

Samsung Galaxy XCover 5 Fiyatı

Yeni Cihazın fiyatı 360 dolar olarak belirlenmiş. Teknik detaylarına, piline ve diğer donanım elemanlarına baktığımızda, cihazın arkasında Samsung firması olsa da oldukça yüksek bir fiyat olduğunu görüyoruz. Çünkü teknik detaylarına baktığımızda bundan çok daha yüksek performansa sahip rakip modellerin 200-250 dolar aralığında satışa çıktığını görüyoruz.

2 Yorumlar

  1. Telefon yenileyecekler için faydalı bir içerik olmuş. Teşekkürler :))

    YanıtlaSil
  2. Küçük telefon düşünenler için güzel bir seçenek.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu