Son eklenen

KALECİK BELEDİYESİ'NDEN YAŞLILARA EV TEMİZLİK HİZMETİ

Kalecik Belediyesi ekipleri, Ulusal Pandemi Eylem Planı çerçevesinde sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü yaşlıların evlerini temizliyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında yaşılar için hazırlanan yardım ve destek çalışmaları hız kesmeden devam ederken, eylem planlarına her geçen gün yenisi ekleniyor. Kalecik Belediyesi ekipleri, daha önce kapı kapı gezerek erzak yardımında bulunduğu yaşlıların şimdi de evlerini temizliyor. İçişleri Bakanlığı’nca 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından harekete geçen Kalecik Belediyesi, virüs tehlikesi geçtikten sonra da aynı hassasiyetle çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.KALECİK BELEDİYSİ'NDEN "ALO ÇÖP TAKSİ" HİZMETİ

Kalecik'te dar sokaklardaki çöpleri rahatça toplayabilen "Çöp Taksi" hizmete girdi.

Kalecik Belediyesi tarafından başlatılan uygulama ile küçük çöp arabaları, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine kısa sürede olay yerine giderek çöp alma ve temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor.

"ALO Çöp Taksi" uygulaması ile atık bırakılan dar sokaklara ve vatandaşlardan gelen çöp ihbarlarına kısa sürede ulaşılıyor.KALECİK BELEDİYESİ'NDEN 60 YAŞ ÜSTÜ HERKESE GIDA YARDIMI

Kalecik Belediyesi, Koronovirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara bir yenisini daha ekleyerek 60 yaş üstü bütün vatandaşların evlerine gıda yardımı götürmeye başladı.

Kalecik Belediyesi ekiplerince tespit edilen ve 60 yaş üstü ikametlerin bulunduğu evlere, Belediye personeli tarafından tüm hijyen ve tedbir kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanan erzaklar tek tek iletiliyor. İçerisinde, Kalecik Belediyesi KALBE Un Fabrikası tarafından üretilen Un, Makarna ve Ekmek bulunan erzak paketleri, Koronavirüs tedbirleri gereği sokağa çıkması tehlikeli olan yaşlılarımız tarafından da ilgiyle karşılanıyor.

Kampanya çerçevesinde bugüne kadar toplamda 39 Mahalle(Köy) ve 1236 aileye yardımlar ulaştırıldı.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu