Son eklenen

Bayilik Veren Giyim Firmaları

Türkiye büyük bir ülke ve gelir durumunun yükselmesiyle beraber ülkemize gün geçtikçe daha fazla giyim markaları girmeye başladı. Günümüzde yeni ve pek çok markanın sektöre girmesi ile birlikte bayilik veren giyim firmaları girişimcilerin, daha çok ilgisini çekmektedir. Bu firmaların birçoğu hızlı bir büyüme için genelde franchise sistemini aktif ediyor.

Türkiye’de yüzlerce bayilik veren giyim firmaları bulunmaktadır, ama bu firmaların birçoğu baya yüksek yatırım bütçeleri ya da mağaza bedelleri talep etmektedir. Ancak düşük giriş sermayesi isteyen pek çok giyim markası da bulunuyor. Özellikle Avrupa ağırlıklı pek çok giyim markası, en çok tercih edilen ve en çok kazandıran giyim bayilikleri arasında yer almaktadır.

Bayilik veren giyim şirketlerine göz atarken muhakkak bu işletmenin hâlihazırda bulunduğunuz bölgede başka bayilerinin olmamasına dikkat edin. Bu tür şirketler bayilerini korumak için aynı yere bazen bir taneden fazla bayilik vermemektedir.

Bayilik Veren Giyim Firmaları Nelerdir?

HOGG

Fransız merkezli olan kadın ve çocuk giyim markası olan HOGG, birkaç senedir Türkiye’de önemli işlere imza attı. Bayilik veren HOGG, şehir ve ilçelerde yer alan AVM ve çok rağbet gören caddelerde en az 250 metrekareye sahip olan bir tane dükkân talep etmektedir. Minimum 10 metre cephe alanı da isteyen HOGG, bayilik vermiş olduğu girişimcilere her konu da eğitim ve uzman destek oluyor. HOGG firmasından bayilik alabilmek için yaklaşık 200 bin liralık yatırım bütçeniz olması gerekmektedir.

PAPATYA KİDS

Bir çocuk giyim markası olan Papatya Kids pek çok kişiye ya da yatırımcılara bayilik vermektedir. Aydın merkezli bir giyim markası olan Papatya Kids, 0-16 yaş arasında olan çocuklar için çeşitli giyim ürünleri satışı yapmaktadır. En az 50 bin lira yatırım bedeli isteyen firmadan bayilik alabilmek için bir de en az 60 metrekare bir alana sahip olmanız gerekmektedir. Şuan başlangıç olarak 2 franchise veren Papatya Kids’in bu bakımdan büyüme hevesi gösterdiğini belirtelim.

TÜZÜN

1979 senesinden bu zamana kadar giyim piyasasında önemli bir aktivitesi bulunan Tüzün Giyim de bayilik veren firmalar arasında yer almakta. Tüzün, bayilik almak isteyen girişimci ya da yatırımcılarına en az 150 metrekareye sahip bir alan ve en az 15 metrekare depolama alanı sunan bir dükkân talep etmektedir. Tüzün şirketi bayilik almak isteyen yatırımcılarından ise sezon ürünlerinin % 80’inden sipariş geçilmesini zorunlu olarak girişimcilerden talep etmektedir. Tüzün Giyim’den bayilik alabilmek için yaklaşık 60 bin lira sermayeniz olmalıdır.

EVRO ABİYE

1994 senesinde İstanbul’da kurulmuş olan abiye firması Evro bayilik veren firmalar arasında yer almakta. Oldukça önemli bir abiye markası olmayı başaran firma, ülkemizde de en çok bilinen giyim mağazalarından bir tanesi olmaktadır. Bunların yanına ek olarak personel desteği de sunan firma, ortalama olarak girişimcilerden 50 bin lira sermaye talep ediyor.

PENTİ

Çorap, tayt ve iç giyim gibi giyim ürünlerinde, sektörün en iyileri arasında yer alan Penti, pek çok girişimciye bayilik vermektedir. Önemli markalar arasında yer alan Penti’den bayilik almak istiyorsanız ciddi sermaye gücüne sahip olmanız gerekmektedir. Yurt dışında da önemli bir büyüme sağlamayı başaran Penti markası son zamanlarda ciddi bir iş hacmine ulaşmayı başardı. Penti’nin pek çok şehir için bayilik sağlamadığını da belirtmek gerekmektedir.

Bayilik Almadan Önce Yapılması Gerekenler

Her iş sektöründe olduğu gibi giyim sektöründe de bayilik almadan önce sıkı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Özellikle giyim sektörlerinde oldukça ciddi oranlarda bayilik ücretleri talep edilmektedir. Sonrasında ise ne satacağınıza karar verip onun üzerine planlar yapmalısınız. Eğer dükkân kiralayacaksanız, yerleşim yeri ve buna ek olarak kiralarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu