Son eklenen

Ucuz ve Güvenli Alışveriş Siteleri Hangileridir?


Son zamanlarda içinde bulunduğumuz ekonomik nedenlerden dolayı genellikle indirim oranı yüksek olan ve kaliteli hizmet veren alışveriş sitelerini tercih etmekteyiz.

En uygun alışveriş siteleri hangileridir? Sorusu her geçen gün artmaya devam ediyor. Ucuz ve güvenli alışveriş siteleri listesini sizler için hazırladık. Özellikle pandemi dönemine girilmesinin ardından artan internetten alışveriş durumları için en doğru çözümü bulmak oldukça önemlidir.

Söz konusu siteler hem uzun zamandır internet üzerine hizmet vermekte hem de içerisinde bulundurdukları ucuz mağazalar sayesinde kaliteli ve neredeyse sınırsız ürün hizmeti sunmakta.

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar internetten ucuz ve kaliteli ürün satan siteler olsa da alışveriş yaparken bazı konularda ekstra dikkatli olmanız gerekmektedir.

İnternetten alışveriş yaparken seçeceğiniz siteleri doğru şekilde belirlemezseniz sonucunda hiç istemediğiniz şekilde yasal yollara başvurmanız gerekebilmektedir. Alışveriş siteleri genel anlamı ile güvenli şekilde gözükmektedir. Ancak sadece kişisel bilgilerinizi çalmak amacı ile açılmış sahte siteler olabilirler.

İnternetten alışveriş yapmadan önce mutlaka internet sitesini iyi şekilde araştırmanız gerekiyor. Özellikle şikâyet var sitesi üzerinde olan yorumlara bakarak alışveriş sitelerinin kötü yanlarını gözlemlemeniz gerekiyor.

Bunların yanı sıra her ne şekilde olursa olsun fiyatı diğer sitelerden oldukça düşük şekilde olan sitelerden alışveriş yapmaktan kaçının. Satın alım gerçekleşmesi adına oldukça uygun fiyatlar sunulmakta ancak ya ürünler sahte oluyor ya da internet sitesi sahte oluyor.

Peki, en uygun alışveriş siteleri hangileridir?

1-Hepsiburada.com

En uygun alışveriş siteleri arasında ilk sırada olan alışveriş sitesi hepsiburada.com sitesidir. Eski tarihli olan ve kendini kanıtlamış olan bu alışveriş sitesi hem güvenilir hem ucuz hem de sunduğu kampanyalar ile en çok tercih edilenler arasında yer almakta.

Tamamen müşteri odaklı çalışan hepsiburada üzerinden aldığınız üründe yaşayacağınız sorunlar kesinlikle sizin mutlu olacağınız şekilde sonuçlanmaktadır. Sistemlerinde kullandıkları güvenlik yazılımları sayesinde diğer sitelerden kendilerini ayırmayı başarmış ve en iyi hizmeti sunmayı amaçlamışlardır.

Özellikle özel günlerde olan indirimler sayesinde orijinal ürünleri en kaliteli şekilde piyasa fiyatının altında alma şansınız bulunmakta. Her müşterileri ile özenli şekilde ilgilenmeleri nedeni ile en sevilen siteler arasında birinci sırada yer almaktadırlar.

2-Amazon.com.tr

En uygun alışveriş siteleri arasında ikinci sırada amazon.com.tr sitesi yer almakta. Özellikle ülkemizde attıkları son adımlardan sonra en çok tercih edilen sitelerden birisi haline gelen amazon.com.tr, kısa sürede her kullanıcının sevdiği alışveriş sitelerinden birisi haline gelmiş durumda.

Özellikle her gün yapılan fırsat günleri sayesinde beklemediğini ürünlerde yüksek fiyat indirimleri uygulanıyor. Bunun yanı sıra aylık 7 TL vererek Prime üyeliğinden faydalanabiliyorsunuz. Prime üyeleri hem Prime Video hesabına sahip olabiliyor hem de ilk alışverişlerinde 120TL ve üzeri sepet toplamında 30TL indirim kazanıyor.

Ürünlerde uygulanan Prime kargo seçeneği sayesinde satın aldığınız ürünler en erken şekilde kapınıza kadar ulaştırılıyor. Müşteri odaklı çalışan sistem sayesinde ürünlerinizde yaşayacağınız en ufak sorunda değişim ve para iadesi alma şansınız bulunuyor.

3-GittiGidiyor.com

Güvenilir alışveriş siteleri arasında elbette Gittigidiyor.com sitesi de bulunuyor. Ebay alt yapısında çalışan gittigidiyor sitesi, içerisinde bulundurduğu mağazalar sayesinde aradığınız her ürünü bulmanızı sağlıyor.

Özellikle ucuz ürün arama konusunda tercih edebileceğiniz gittigidiyor sitesi içerisinde bulundurduğu mağazalar sayesinde aynı ürünün daha ucuzunu bulmanızı sağlıyor. Yine müşteri memnuniyeti odaklı bir site olan Gittigidiyor, yaşadığınız en ufak sorunda çözüm destek ekibi ile memnun kalabilmeniz için gereken her şeyi yerine getiriyor.

4-N11. com

En uygun alışveriş siteleri arasında yer n11.com’da mantık olarak gittigidiyor sitesine benzemekte. İçerisinde bulundurduğu sınırsız mağaza sayesinde aradığınız ürünü kesinlikle bulabilmenizi sağlıyor.

Müşteri memnuniyeti açısından teknik destek ekipleri ile ellerinden geleni yapan n11 çalışanları. Sorun yaşamanız durumunda en hızlı ve güvenli çözüme ulaşmanızı sağlıyor. Özellikle sürekli yaptıkları indirim günleri sayesinde daha önceden baktığınız ancak fiyat olarak yüksek olan ürünleri indirimli fiyattan satın alma şansınız da bulunuyor.

Güvenlik sistemlerini her ne kadar geliştiriyor olsalar da son zamanlarda uğradıkları siber saldırılar nedeni ile eskisi kadar tercih edilmeyen siteler arasında. Her ne kadar bu durumları yaşamış olsalar da sorunsuz şekilde atlatarak kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ettiler.

5-Trendyol.com

En uygun alışveriş siteleri arasında yer alan Trendyol.com son zamanlarda yaptığı kampanyalar ile adını ekstra bir şekilde duyurmayı başarmış durumda. Özellikle yaptığı paylaş kazan kampanyası ile kullanıcılarına para dağıtan Trendyol.com sundukları ürün kalitesi sayesinde müşterilerini sürekli olarak memnun bırakmakta.

Son üç site de olduğu gibi mağaza sistemi şeklinde çalışan Trendyol.com aradığınız her ürüne bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Bir alana bir hediye, bir alana ikincisi 1TL gibi kampanyaları ile kısa sürede adını duyurmayı başaran alışveriş sitesi son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

İnternetten Alışveriş Yaparken Kart Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnternetten alışveriş yaparken kart güvenliği nasıl sağlanır? Her ne kadar güvenilir siteler üzerinden alışveriş yapıyor olsanız da olası bir siber saldırı durumunda kart bilgilerinizin sızdırılması durumu risk taşımakta.

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde kesinlikle kredi kartlarınızı kullanmamalısınız. Kullanmak zorunda kalırsanız da alışveriş işleminden hemen sonra internet sitesi üzerinden kart bilgilerinizi silmeniz gerekmekte.

Kredi kartı yerine bankanızın sunmuş olduğu sanal kart sistemini kullanabilirsiniz. Sanal kart işleri ile uğraşmak istemiyorsanız Papara ve benzeri ön ödemeli kartlar ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bilgisayar üzerinden yapacağınız ödemelerde kesinlikle klavyenizi kullanmaktan çekinmelisiniz. Ekran klavyesi aracı ile kart bilgilerinizi ve şifrelerinizi girmelisiniz. Ekran klavyesi üzerinden yapacağınız işlemler olası bir keylogger durumunda izlenmenizin önüne geçecektir.

 Tüm bunların yanı sıra adını daha önce duymadığınız, hakkında pek fazla yorum olmayan ve ürünleri diğer sitelerden oldukça fazla ucuza satan seterlerden uzak durmalısınız. Kart güvenliğinizi en üst düzeye çıkartmak için mutlaka 3D Güvenlik özelliğini de aktif etmelisiniz.


2 Yorumlar

  1. pekiii teşekkürler, en tanınmışlar bunlar de mi aynı zamandaaa :)

    YanıtlaSil
  2. Amazon'un kampanyasını kaçırmışım, üzdü :(

    Teşekkürler paylaşım için. :))

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu