İnstagram Fenomeni Nasıl Olunur?

İnstagram fenomeni olmak, günümüzde genç ya da yaşlı demeden birçok kişinin hayal ettiği konuların başında geliyor. İnstagram günümüzde sosyal medya uygulamalarının lideri konumunda. Şu sıralar 200 milyonu aşkın kullanıcısının var olduğu bilinen İnstagram, hemen herkesin saatlerce vakit geçirmesini sağlayan bu uygulama. 

Hal böyle olunca, İnstagram’da fenomen olmak öne çıkabilmek ve hatta kazanç elde edebilmek için güzel bir fırsat oluyor. Kişisel blok hesabı ile öne çıkan kişiler birçok marka ve ürün tanıtımı yaparak, ciddi kazanç sahibi olabiliyor. Peki ama İnstagram’da nasıl fenomen olunur? Bunun için hangi yollara başvurulmalıdır? İşte, hepsinin cevabı….

Hashtag Kullanımına Önem Verilmeli!

İnstagram fenomeni olmak için olmazsa olmaz kriterlerden biri hashtag kullanımıdır. Trend olan hashtag’lerin kullanımı ile, fotoğraf ya da video paylaşımlarında daha geniş bir kitleye ulaşabilmek mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra fotoğraflar daha geniş bir kitleye ulaştıkça, kişilerin hesabındaki takipçi sayısı ise günden güne artmaktadır. Her hesap sahibi herhangi bir video ya da fotoğrafın altına ortalama 30 kadar hashtag kullanabiliyor. 

Başkalarının Fotoğraflarını Beğenme ve Yorum Yapma!

Fenomen olmak için ne yapmalıyım sorusuna yanıt arayan kullanıcıların İnstagram’da aktif olması gerekiyor. Özellikle fenomen olan kişilerin fotoğraflarını beğenmek, yorum yapmak ve bu kişilerle olumlu ilişkiler kurabilmek oldukça önemli. Takipçilerin dikkatini çekmeyi başaran hesap sahipleri, böylece kısa zamanda daha çok takipçi sayısına ulaşabiliyor.

Düzenli Paylaşımlar Yapılmalı

İnstagramda takipçi kitlesini arttırmak ve tanınan biri olmak için yapılması gerekenlerden biri de düzenli paylaşımlar yapmak olacaktır. Kişilerin kimi zaman eleştiri yapabildiği, kimi zaman öneriler verdiği, bazen de güzel anılarını paylaştığı paylaşımlar yapması gerekiyor. Düzenli paylaşımlar yapılması, kişinin kendisini unutturmamasını ve daha çok kitleye erişebilmesini sağlıyor. 

İnstagram’ın Aktif Saatlerinde Faaliyet Göstermek Şart…

İnstagram fenomeni olmak için, uygulamanın en aktif saatlerinde etkileşim yaratılmalıdır. Kullanıcıların uygulamada en çok vakit geçirdiği günler genellikle hafta sonlarıdır. Yine bu günlerde, kişilerin öğlen saatlerinde İnstagram’ı faal olarak kullandıkları bilinmektedir. Herkesin faaliyet gösterdiği saat ve günlerde dikkat çekmek oldukça kolaydır. Böylece kişi geniş bir kitleye sahip olabilecektir. 

Estetik Fotoğraflar Paylaşmaya Dikkat!

İnstagram fenomeni olabilmek için, estetik fotoğraf paylaşımı yapılmalıdır. Etkileyici efektler ve filtreler kullanmak, fotoğrafın yüzlerce fotoğraf arasında dikkat çekmesini sağlayacaktır. Birkaç dokunuş ile öne çıkan fotoğraflar kullanıcılardan tam not alacaktır. 

Kullanıcıların beğenisini kazanmak demek, kişinin oluşturduğu hesabın gönderilerinin Keşfet’e düşmesini sağlayacaktır. Keşfet, yurt içi ve yurt dışı popüler tüm video ve fotoğrafların yer aldığı bir platformdur. Kişinin Keşfet’e düşmesi yerli ve yabancı takipçi kazanmasını, dolayısıyla fenomen olmasını hızlandıracaktır. 

Kolajlar Oluşturarak, İlgi Çekilmeli…

İnstagram fenomeni olabilmek için yapılabileceklerden biri farklı fotoğrafları birleştirerek, güzel bir kolaj oluşturmak olacaktır. Teknoloji ortamında kolaj yapabilmek için birden fazla uygulama türü bulunmaktadır. Bu uygulamalar en sıkıcı fotoğrafların bile eğlenceli bir hale gelmesini sağlayacaktır. 

Unutulmamalıdır ki sosyal medya uygulamalarında eğlenceli paylaşımlar, en çok ilgi çeken içerikler arasındadır. Ancak bu noktada kullanıcıların oldukça dikkat etmesi gereklidir. Kolajda dörtten fazla fotoğraf kullanılması, fotoğrafların görüntü kalitesini düşürebilecektir. 


İnstagram Takipçi Satın Alma

İnstagram’da takipçi kazanmak her zaman kolay olmayacaktır. Bu işlemin oldukça uğraş verici olacağı, kullanıcılar tarafından bilinmelidir. Bu çabayı veremeyen ancak ısrarla fenomen olmak isteyen kişiler, İnstagram popüler olma hilesi olan takipçi satın almayı kullanabilir. Takipçi satın alma işlemi, belirli platformlar üzerinden gerçekleştirebilmektedir. 

Kişi talepleri doğrultusunda bot ya da organik takipçi satın alabilecektir. Takipçi satın alma işlemi sonrasında kişinin hesabı oldukça dolu görünecektir. Takipçi ve fotoğraf beğenileri oldukça yüksek olduğu için hesap kısa zamanda Keşfet’e düşecektir. Böylece kişi kendini tanıtabilecek ve fenomen olabilecektir. 


1/Post a Comment/Comments

Yorum Gönder