Son eklenen

İnstagram Reels Video İndirme Nasıl Yapılır?

Son günlerde İnstagram reels video indirme işleminin nasıl yapıldığı milyonlarca kullanıcı tarafından oldukça merak ediliyor. Tiktok’a rakip olarak oluşturulan İnstagram reels videolar, henüz oldukça yeni olmasına rağmen birçok üye tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı. 

İnstagram üzerinden oluşturulan eğlenceli ve keyifli videolar sayesinde kullanıcı kitlesi, boş vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirebiliyor. Bunun yanı sıra yalnızca birkaç işlem ile reels videoları galerinize indirerek, farklı uygulamalar aracılığı ile paylaşabilmenizde mümkün. 

İnstagram Reel Videolar Nasıl Kaydedilir?

İnstagram uygulaması üzerinden çekilen tüm reels videolar, Android sürümlü cihazlara indirilebilecektir. İnstagram reel video indir işlemi için, ilk olarak videoların kayıt edilmesi gereklidir. İlk olarak ‘’Keşfet’’ bölümüne gelinerek özelliğin bulunduğu IGTV kısmına giriş yapılmalıdır. Bu işlem sonrasında ise;

•IGTV bölümüne giriş yapılmalı ve ‘’Reels’’ butonuna tıklanmalıdır.

•Reels bölümünde birçok kişinin oluşturmuş olduğu videolar sırasıyla görüntülenebilecektir. 

•Kullanıcılar reels videoları izledikten sonra indirebilmek için, sağ altta bulunan üç nokta üst üste simgesini seçmelidir.

•Açılan sekmeler bölümünden Kaydet adımı seçilerek video kayıt edilebilecektir.

•Kayıt edilen videolar, profilinizin sağ üst bölümünde bulunan üç nokta simgesinin ‘’Kaydedilenler’’ bölümünde yer alır.

•Kaydedilen videolar buradan istenildiğinde izlenebileceği gibi sonrasında İnstagram reels video indirme işlemi yapılabilecektir.

İnstagram Reel Video İndir Android

İnstagram üzerinden reel videoları indirmek isteyen kullanıcıların, özel olarak oluşturulan indirme programını kullanması gereklidir. Bunun için Google Play bölümüne girilerek ‘’Video Downloader for İnstagram’’ yazılmalıdır. 

Uygulamayı yükleyen kullanıcılar İnstagram’ın kaydedilen bölümünden istenilen reels videosunun bağlantısını kopyalamalıdır. Kopyalanan bağlantı, diğer uygulamaya yapıştırılmalıdır. Bu işlem sonunda İnstagram reels video indirme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecektir.  

İnstagram Reels Video İndir IPhone

İnstagram reels video indir IPhone cihazlara sahip olan kişiler içinde, özel olarak oluşturulmuş bir program bulunuyor. Bu noktada Apple Store bölümüne giriş yapan kullanıcıların, Arama bölümüne ‘’İnSaver for İnstagram’’ yazılmalıdır. Çıkan uygulamayı yükledikten sonra, indirme işlemine hazır hale gelinecektir.

 İnstagram uygulamasından Kaydedilenler bölümüne gidilerek, indirilmek istenen videonun bağlantısı kopyalanmalıdır. Daha sonra indirilen bu uygulamaya kopyalanan bağlantı yapıştırılmalıdır. Bu adım sonrasında da Iphone cihazlar üzerinden video indirme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu