SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

İnternetten para kazanma yöntemleri günümüzde bir hayli popüler hale gelmiştir. Bu durumun popüler hale gelmesindeki etkenler, teknolojinin gelişmesi, freelance iş olanağı, işsizlik ve pandemi gibi sebeplerden dolayı birçok insan evden para kazanma yöntemlerini araştırmakta ve denemektedir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle sosyal medyanın önemi oldukça artmaktadır. Önemi artan sosyal medyada ise para kazanmak çok kolay hale gelmektedir.  İnternetten para kazanmak, bireylerin yaşı ve cinsiyeti fark etmeksizin herkesin para kazanabileceği bir platform haline gelmiştir. Yazılım şirketleri ve sosyal medya sahipleri tarafından birçok kişi TL bazında, dolar bazında, euro bazında kazanç sağlayabilmektedir. İnternetten para kazanmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu kazancı sağlamak isteyen birey öncelikle yeteneğini ve hobisini belirlemelidir. Yetenek ve hobinin yanı sıra sabır ve Sebahat etmek de çok önemlidir.  Unutulmamalıdır ki sosyal medya üzerinden asıl kazancı sabırlı, düzenli ve aktif kullanım sağlayan bireyler elde edebilmektedir.  Kişilerin birçok şekilde para kazanabileceği yöntemler bulunmaktadır. Günümüzde en popüler olan para kazanma yöntemleri video çekmek, takipçi sayısını arttırarak reklam yapmak, makale yazmak ve web sitesi oluşturmaktır.  Evden düzenli bir şekilde çalışarak, özgün içerikler oluşturarak para kazanmanın ilk adımını atabilirsiniz. Günümüzde en popüler olan uygulamalar ve kazanç sağlayacak yöntemleri aşağıda listeledik

YOUTUBE KANALI AÇARAK PARA KAZANMA

Youtube kanalı açarak para kazanma yöntemi en bilinen ve en popüler olan uygulamadır. Günümüzde birçok insan, kendi oluşturduğu içerikleri video çekerek yayınlamakta ve izlenme sayısına göre kazanç sağlamaktadır. Yalnız youtubedan para kazanmak için en az 1000 abone ve 4000 saat izlenme rakamına ulaşılması gerekmektedir.  Bu rakama ulaşıldıktan sonra görüntülenme sayısı ve araya giren reklam uzunluğuna göre kazanç sağlanmaktadır.  Youtube üzerinden birçok insan ününü arttırmakta ve oldukça yüksek meblağlar elde etmektedir. Ancak youtubedan en kısa sürede para kazanmak için özgün içerikler, ilgi çekici konular ve toplumu bağlayıcı özelliklerin olması gerekmektedir. Youtube üzerinden video çekerek para kazanıldığı gibi aynı zaman da reklam yaparak da para kazanılmaktadır. Ancak reklam yapmak için oldukça geniş kitleye ve izleyici sayısına ulaşılması gerekmektedir. Böylece ünlü markaların yüzü olma fırsatı veya ünlü markaların gönderdiği hediyeleri tanıtma fırsatı yakalayarak markalarla işbirliği de yapılabilmektedir.  Reklam tanıtımı konusunda ise önemli olan, oluşturulan içeriklerin reklam konusuyla eşdeğer de olmasıdır.  Örneğin makyaj videosu çekiliyorsa, kozmetik markaları teklif vermektedir. Örneğin yemek videoları çekiliyorsa, restoran sahipleri veya yiyecek markası sahipleri teklif vermektedir. 

WEB SİTESİ OLUŞTURARAK PARA KAZANMA

Web sitesi oluşturarak para kazanma yöntemi, birçok bilgisayar ve teknoloji meraklısı bireylerin en gözde işi olmuştur.  Bireyler kendi web sitelerini veya blog sitelerini açarak haber yayınları yapabilmektedir. Bunun yanı sıra web sitesi tasarımı yaparak web sitelerini satabilmektedir.  Web sitesi oluşturarak para kazanmanın yanı sıra youtubeda olduğu gibi reklam yaparak da para kazanılabilmektedir. Birçok marka, ilgili siteye tanıtımını yaptırmaktadır. Bunun yanı sıra yemek siteleri, kozmetik siteleri, ders anlatım siteleri, alışveriş siteleri gibi birçok site her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ziyaret eden kişi sayısı kadar kazanç sağlanmaktadır. 

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA

Makale yazarak para kazanmak, yazmayı  ve düşünmeyi seven kişiler için oldukça güzel ve basit yöntemdir.  Özgün makaleler yazarak, güncel konular üreterek, web sitelerine veya blog sahiplerine satış yapılabilmektedir.  Makale yazma işi süreklilik sağlayabilmektedir.  Makale yazmak, emekli insanlar, öğrenciler, ev hanımları veya belirli bir işte çalışan insanlar için ek iş fırsatı sunmaktadır.  Makale yazarak para kazandıran siteler arasında en garanti ve güvenilir kazanç oluşturan makaleyaz.net olmaktadır.  Bu tarz sitelerde birçok yazar ve aktif kullanıcı bulunmaktadır.  Yazılan her 100 kelime için ücreti kendiniz belirleyebilir  veya sitenin oluşturduğu 1,5 TL alt sınırı kullanabilirsiniz.  Makale yazma siteleri, özgün içerikler oluşturarak ve aktif kullanarak düzenli bir gelir kaynağı oluşturma imkanı sağlamaktadır.  Makale yazma sitelerinde, youtubeda olduğu gibi alt sınırlar yoktur. Üye olarak yazdığınız her makaleyi anında satışa sunabilir ve satabilirsiniz. Para kazanma yöntemleri arasında en hızlı kazanç sağlayan yöntem makale yazma yöntemidir. 

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PARA KAZANMA 

Sosyal Medya kullanımı her geçen gün artmakla birlikte vazgeçilmez hal almaktadır. Durum böyle olunca birçok insan çoğu işini sosyal medya üzerinden halletmektedir.  Dijital ortamın sağladığı lüks ve rahatlıkla beraber insanlar ek gelir veya kazanç kapısı da oluşturmayı hedeflemektedir. Sosyal medyanın en çok para kazandıran uygulamaları arasında  youtube, Instagram,  tiktok, facebook, twitter, telegram, gardrop uygulamaları yer almaktadır. 

INSTAGRAM

Instagram kullanımı her geçen gün artmakta ve önem kazanmaktadır. Instagram kullanımının önem arz etmesi için takipçi ve beğeni sayılarının fazla olması göz önünde olmalıdır.  İlgi çeken profil sahiplerine iş ortaklığı teklifleri gelmektedir.  Instagramda toplum tarafından ilgi gören kişiye reklam teklifleri gönderilmektedir. Instagram sahibi ise kendi belirlediği ücret ile çalışarak kazanç sağlamaktadır.  Instagramdan para kazanma yöntemleri arasında ise takipçi sayısının önemi kadar profilin aktif olması da önemlidir. Profil aktif ve güncel konularla doldurulmalıdır. Güncel ve ilgi çeken profil daha çok kişi tarafından önem kazanmakta ve ziyaret edilmektedir. Takipçi sayısının çok olmasının yanı sıra takipçilerin aktif olması da gerekmektedir. Takipçilerin beğenileri ve yaptığı yorumlar ile profil sayfası, keşfet kısmına düşecektir. Keşfet kısmında ise birçok kişiye ulaşma fırsatı yakalanacaktır. 

TIKTOK

Tiktok uygulaması günümüzde oldukça popülerdir ve her kesim tarafından kullanılmaktadır. Tüm dünyada popüler olmasıyla birlikte en ilgi çeken videoları bünyesinde barındırmaktadır. Birçok insan bu popüler uygulama sayesinde canlı yayınlar yaparak, birbirlerine hediyeler ve paralar yollayarak kazanç sağlayabilmektedir.  Bu uygulamada kısa ve ilgi çekici videolar yükleyerek kısa sürede birçok kişiyi toplamak mümkündür.  Tiktok uygulaması 2020 yılında en çok ziyaretçiye ulaşmış uygulamadır. Bununla birlikte güncellemeleriyle birlikte artık videoların görüntülenme başına para kazanılacağı da duyurulmuştur.  Tiktoka yüklenen videolar paraya dönüşerek kazanç sağlanacaktır. Tiktokta canlı yayın açarak para kazanmanın bir sınırı vardır. En az 1000 takipçi sayısına ulaşılması gerekmektedir. 1000 takipçi sayısına ulaşıldığı zaman canlı yayın ekran butonu gelmekte ve hediyeler kazanarak paraya çevirme imkanı sağlanmaktadır. Bununla birlikte Tiktok üzerinden youtube, instagram, twitter gibi sosyal medya tanıtımları da sağlanabilmektedir.  Tiktok uygulamasında yediden yetmişe birçok insan bulunmaktadır. Özgün içerikler üretenler ise kazanç sağlamaktadır.  

3/Post a Comment/Comments

 1. Faydalı bilgiler için sağolun, blogger arkadaşların ilgisini çeken bir yazı olmuş:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ama internet üzerinden para kazanmak çok zorlaştı.

   Sil
 2. Faydalı bilgiler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder