Son eklenen

WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcılarını şoke eden bir duyuru yaptı. Şubat ayında yenilenecek olan sözleşmelerini kabul eden kullanıcılarının verilerinden yararlanacaklarını açıkladı. Bu haberi duyan birçok kişi uygulamayı artık güvenilir görmediğinden dolayı sildi. Peki, WhatsApp hesap silme işlemi nasıl yapılır kısaca bahsedelim.

WhatsApp Hesap Silme Nedir?

Cihazlarında bulunan WhatsApp uygulamasını silmeye çalışan birçok kişi aslında kendilerine ait bir hesabı silmektedirler. WhatsApp kişilerin telefon numaralarını baz alan bir kullanıcı sohbet hesabıdır. Her ne kadar mesajlaşma uygulaması olsa da normal telefon mesaj uygulamasından çok daha farklıdır.

WhatsApp hesap silme kullanıcının WhatsApp’ı uygulama üzerinden tamamen silme ve kaldırma işlemini yapmasıdır.  Kullanıcılar WhatsApp hesaplarını sildiklerinde artık bu uygulamayı kullanamaz ve telefonlarında bulunan WhatsApp sohbetlerinin tamamını da silmiş olurlar.

Hesaplarını silmiş olan kullanıcılar kaldırma işlemini geri almaya çalışsa da ne yazık ki uygulamaya tekrar giriş yapabilmeleri için yaklaşık 90 gün kadar süreyle beklemek zorunda kalmaktadırlar. Yeniden hesapları açıldığında ise eski WhatsApp sohbet geçmişlerine erişim sağlayamamaktadırlar.

WhatsApp’ı cihazınızdan kaldırmak ve hesabınızı kapamak oldukça kolaydır. WhatsApp hesap kapatma için uygulama içinde birkaç işlem yapmanız yeterli olacaktır. 

WhatsApp Hesap Kapatma

 WhatsApp hesabınızı tamamen silmeniz için izlemeniz gereken 5 adım bulunmaktadır.

•Öncelikle WhatsApp uygulamanıza giriş yapmalısınız.

•Ardından sağ en üst köşede alt alta üç nokta işareti bulunan yere tıklamalısınız. Buradan karşınıza ayarlar kısmı çıkacaktır.

•Çıkan ayarlar sekmesine tıklamalısınız.

•Ayarlara tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada ise hesap bölümüne girmelisiniz.

•Buradan da en altta hesabımı sil kısmına tıklayarak WhatsApp hesap silme işlemi yapabilirsiniz.

WhatsApp hesap silme linki

Cihazına erişim imkanı olmayan ya da telefonunu çaldıran birçok kişi WhatsApp hesap silme linki istemektedir. Fakat ne yazık ki web üzerinden bu işlem yapılamamaktadır. 

WhatsApp hesabının tamamen silinebilmesi için kullanıcı uygulamaya telefonundan ya da aynı telefon numarasına sahip sim kartının takılı olduğu bir cihazdan giriş yapmalıdır. Çünkü WhatsApp hesabı kişinin doğrudan kendi telefon numarası üzerine açılan bir hesaptır. Bu nedenle aynı telefon numarası ile işlem yapması zorunlu hale getirilmiştir.

WhatsApp hesap dondurma

Bazı kullanıcılar WhatsApp uygulamasını bir süreliğine kullanmak istememekte ve hesaplarını dondurmak istemektedirler. Bunun içinde WhatsApp hesap dondurma işlemi yapmaya çalışmaktadırlar. Fakat WhatsApp üzerinde hesap dondurma özelliği maalesef bulunmamaktadır. 

4 Yorumlar

 1. Merhabalar.
  Cep telefonu teknolojisine ve bu teknolojiyle birlikte kullandığımız ne kadar yazılım varsa, ağırlıklı olarak başta ABD olmak üzere tümü yabancı menşeilidir. Ve bu yazılımlar bizleri esir almışlar, kedinin fare ile oynadığı gibi bizlerle oynuyorlar.

  Milliyet Blog'dan tanıdığım Jale Kasap isimli bir blog arkadaşımın bu teknolojilerden ve sosyal medya platformlarından nasıl uzak kaldığını anlatan bir yazısını okumuştum. Ve ona bu konuda hak vermiştim.

  Geçenlerde ben de WhatsApp'ı cep telefonumdan kaldırdım. Ancak geri yüklemek zorunda kaldım. Yurt dışındaki akrabalarımla telefon görüşmesi yapacak olsam, telefona kontör yüklemem gerekiyor ve 1 dakikalık konuşma karşılığı 6, TL. gibi bir rakam tutuyor. Oysa, karşılıklı WhatsApp gibi bir platformla bedava hem de saatlerce görüşebiliyorum.

  WhatsApp'ı kullanmak da istemiyorum, ancak zorunluluktan dolayı şu anda telefonumda yüklü ve kullanıyorum. Yalnız her silme sonrası tekrar yükleme yaptığım da WhatsApp bana bir kod gönderiyor ve bu kodu kimseyle paylaşma diye uyarıyor. Bu kodu ne zaman nerede kullanacağımı merak ediyorum doğrusu.

  Faydalı bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey yorum katkınız için çok teşekkür ederim

   Sil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu