Son eklenen

2023 yılı araç muayene ücreti

Araç muayene ücretlerinde düzenlemeye gidildi. Yapılan yeni zamlar ile güncellenen fiyatlar 1 Ocak’tan itibaren tüm istasyonlarda uygulanmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Karayolu Trafik Kanunu ile düzenlenen 2023 araç muayene ücretleri güncellendi. Yeni fiyatlar yeniden değerleme oranınca artırım yapılarak belirlendi. 

1. Grup Araç Muayene Ücretleri 2023

İlk araç grubu daha küçük olan ve belirli özel amaçlar için kullanılan araçları içinde barındırıyor. İlk araç grubunda otomobiller, minibüs ve kamyonetler yer alıyor. Bunlara ek olarak özel amaçlı taşıt, römorklar, arazi taşıtları da bu gruba dahildir. İlk grupta yer alan bu araç tiplerinin muayenesi önceden 507 TL’ye yapılıyordu. Yeni güncelleme ile ücretler 1130,40 TL’ye yükseldi. Yeni yılda muayene yaptırmak isteyenler bu ücreti yatırdıktan sonra işlemi gerçekleştirebilecek.

2. Grup Araç Muayene Ücretleri 2023

Diğer araç grubunda ise otobüsler, tankerler, kamyonlar ve çekiciler yer alıyor. Önceden bu araçların muayene ücreti 685,58 TL olarak belirlenmişti. Yeni yıl güncellemesi ile 2023 araç muayene ücreti de aynı oranda arttı. Şu an bu araç grubundan bir aracı muayeneden geçirmek için 1528 TL ücret ödemesi yapılması gerekiyor. Bu iki araç grubu dışında kalan traktörlerin muayene ücreti ise yine en düşük seviyeli ücret olarak kaldı. 254 TL olan fiyat 575.84 TL’ye yükseldi. Tüm bu fiyatlara KDV dahildir. Ayrıca muayene için gerekli olan egzoz pulu ücretlerine de zam geldi. 110 TL civarında fiyatlara yapılan Egzoz pulu 2023 Ocak ayı itibariyle 180 liraya yaptırılabiliyor.

2 Yorumlar

  1. 2023 yılında araç muayene ücretleri yüzde yüzün üzerinde artmış. Bu ülkede enflasyon oranı kaç ben bir türlü anlayamadım. Bugün maaş zamlarını açıkladılar. Artış yüzdesine baktım. Kafam iyice karıştı :))

    YanıtlaSil
  2. Araban mı var, derdin var!..

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

İletişim Formu