Arama Motoru Optimizasyonu Yapma İpuçları

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, süreci veya bir dizi adım bir web sitesi veya diğer çevrimiçi varlıkları arama motorlarını kullanarak çevrimiçi içerik ararken diğerleri için daha görünür hale getirmek için bir çaba alır.

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, süreci veya bir dizi adım bir web sitesi veya diğer çevrimiçi varlıkları arama motorlarını kullanarak çevrimiçi içerik ararken diğerleri için daha görünür hale getirmek için bir çaba alır. Bu, aynı zamanda, sitenizin öne çıkmasına yardımcı olacak ve arama motorlarına kendileri için bir ücret ödediğiniz "Tıklama Başına Ödeme" (PPC) yerine "organik" aramalar konumlandırma olarak da adlandırılır.

Peki, SEO adı verilen bu sürece gerçekte ne katılıyor? Daha kolay bulunabilmek için çevrimiçi varlıklarınızı oluşturmak üzere atmak istediğiniz adımlar nelerdir?

Arama Motoru Kaydı: Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, web sitenizin arama motorlarının kendilerine kayıtlı olmasını sağlamaktır. Çoğu arama motoru size sitenizi ve site sahipliğinizi anlatabileceğiniz bir yöntem sunar ve ayrıca onlara bir "Sitemap.xml" dosyası göndererek web sitenizde hangi web sayfalarının bulunduğunu söyleyebilirsiniz.

Arama Motoru Dizine Ekleme: Daha sonra, onlara "Organik" aramalar yaparken bu bilgilerin dahili veritabanlarında depolanabilmesi ve "Dizine Eklenebilmesi" için bireysel web sayfalarınız hakkında daha fazla bilgi vermek isteyeceksiniz. Her arama motorunun web sayfalarını dizine ekleme isteklerini kabul etmek için kendi yöntemi vardır. Yahoo-Bing, bir gün dizine eklemek için 10 web sayfası göndermenize olanak tanır ve bugün dünyanın en büyük arama motoru olan Google, dizine eklenecek sayfalarınızı girebileceğiniz "Google Gibi Getir" adlı bir web sayfası dizine ekleme isteği aracı sunar. Google'ın mobil sayfalar için ayrı veritabanları tutması ve bir cep telefonunda organik olarak bulunması nedeniyle, bu aracı her sayfayı standart bir web sayfası olarak kaydetmek ve aynı zamanda inşaatta "Mobil Duyarlı" olmaları durumunda aynı sayfaları mobil sayfalara ayrı olarak kaydetmek için kullandığınızı unutmayın. bu ikinci veri tabanında da kayıtlı olmaları gerekir.

Link Oluşturma: Bu, genellikle başkalarının sahip olduğu diğer kaliteli İnternet konumlarından sitenize geri bağlantılar kurma sanatıdır. Bu genellikle diğer forumlarda yayın bırakarak, diğer site sahiplerinden sitelerini kendinizle bağlantı kurmalarını isteyerek, Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Reddit vb. Sosyal medya platformlarında bir varlık oluşturarak ve bu sitelerdeki varlığınızı bağlayarak yapılır sitenize değinen makaleler ve basın bültenleri yazarak, YouTube ve Vimeo gibi size bağlanan yerlere video göndererek, e-kitap yayınlayarak ve daha fazlasını yayınlayabilirsiniz. Sitenize daha fazla "Harici Geri Bağlantı" oluşturabildiğinizde, siteniz Google ve diğer arama motorlarının gözünde daha güçlü görünür ve siteniz bu motorlar içinde organik olarak daha iyi sıralanır.

Yerinde Optimizasyon: Ayrıca arama motorları ile SEO sıralama güçlendirmek için kendi web sitesi içinde yapabileceğiniz şeyler vardır. Web sayfası başlıkları oluştururken ve bu sayfalar için içerik yazarken, kullandığınız resimler için aynısını yapın, böylece iyi tanımlanmaları, sayfaları birbirine bağlayarak sitenizdeki kişileri kolayca daha uzun süre tutabilmeleri için anahtar kelime ve anahtar kelime öbeği araştırması yapmak isteyeceksiniz. sitenizdeki ek alakalı içeriğe daha fazla erişim sağlayarak sitenizde "Sabit Metin" oluşturun, bu da güçlü anahtar kelime öbekleri almak ve bu metnin arkasındaki ve site dışındaki diğer konumlara köprüler kurmak anlamına gelir.

İçerik yaratımı: Web sitenizin içeriğini, web sayfası başlığı ve açıklaması, içerik sayfalarınız tarafından her sayfanın içeriğinin en üst kısmına mümkün olduğunca yakın desteklenecek şekilde yazın. Bu sayfaların gerçek ve arama motorları için değerli olduklarında doğrulanmasına yardımcı olur. 

Video, Ses ve Görüntü Kullanımı: Arama motorları, insanların video izlemeyi, resimlere bakmayı veya ses dosyalarını metin okumaktan daha fazla dinlemeyi tercih ettiklerini bildikleri için bunları sitenizde serbestçe kullanın; bu yüzden bu stratejiyi kullanın ve bunları web sayfalarınızda zengin bir şekilde açıkladığınızdan emin olun. -data "ve arama motorlarına da indeksleme için gönderir. Sıkıcı bir iştir.

Web sayfalarınızı "Mobil Duyarlı" olacak şekilde oluşturun: Bugünlerde, Google gibi arama motorları, onlar aracılığıyla içerik için "Organik" sorgular yapan kullanıcılara yanıt vermeyen sayfaları bile görüntülemeyecektir. Web sayfanız yanıt vermiyorsa, bulunamazsınız.

Web Sayfalarını Yerel Olarak Oluşturun: Mümkün olan yerlerde şablonları kullanmak yerine web sayfalarınızı yerel olarak oluşturun ve yükleme hızı açısından test edin. Web sayfalarınız ve özellikle mobil web sayfalarınız 2-4 saniye içinde tamamen yüklenmezse, sayfanız cezalandırılır veya organik aramalarla görüntülenmez. Şablon sayfaları "daha şişman" olma eğilimindedir, bu yüzden daha uzun yük alırlar - bu yüzden bu noktaya değiniyorum. Ayrıca görüntü boyutlarınızı küçük tutun - 4 megabaytlık görüntülerin yüklenmesi 20K görüntülerin çok daha uzun sürüyor ...

Anahtar Kelime Rekabet Analizi: Anahtar kelime araştırmanız ve rakiplerinizle ilgili olarak bu anahtar kelimelerle nereye yerleştirdiğiniz konusunda rekabetçi analizler yapın. 
Sıralamak istediğiniz anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için organik bir aramada bir sayfaya gitmek için neyin işe yaradığına bakın ve içeriğinizin bir aramanın birinci sayfasında gösterilmesini sağlamanın ne kadar zor olacağını araştırın. 

Arama Motoru Gösterge Tablolarını Kullanın: Arama motorları, sitenizi nasıl gördüklerini ve sitenizde hangi hataları bulduklarını görmek için kullanmanız için bilgi panoları oluşturur ve genellikle düzeltmeler ve iyileştirmeler için öneriler sunar. Bu panoları kullanın! Sitenizin kalitesi hakkında onlardan alabileceğiniz her şeyi alın, düzeltmeleri yapın ve düzelttiğinizde bunları bildirin, böylece sitenizi iyileştirdiği için "yeniden tarayabilirler". Bu işi yapmak arama motoru sıralamalarını korumak için önemlidir.

Özetle, yukarıdaki arama motorlarında organik olarak bir sayfa almak için bir çekim olması gereken temel şeylerden sadece bazıları. Organik SEO çok çalışma gerektiriyor, ancak sitelerinde bu işi yapmak için zaman ayıranlar, sitelerine organik trafik ile ödüllendiriliyor. Organik SEO geliştirmek çevrimiçi iş yapmaya çalışan herhangi bir şirket için sürekli bir süreç olmalıdır. Trafik paradır ve başkaları bunu yapıyorsa ve siz yapmıyorsanız, almak istediğiniz satışları yapacak olanlar olacaktır. Çoğu zaman, bunu iyi yapmak, iş dünyasında hayatta kalmak anlamına gelir.


Yorumlar

BLOGGER: 11
 1. ne ilginç ya benim için saoool :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deep sadece yorum yapmak için geliyorsan gelme biraz başlıktan falan söz et

   Sil
  2. :) anlamadım yaa ne dediğini, ben öyle bişey hiç yapmadım daha ki kimseye, sadece yorum yapmak için şimdiye dek tek kişiye bile gitmedim. :) ne ilginç ya evet bu yazıdaki hiçbişi bilmiyom ben hepsini yeni duyuyom işte saol yani :) başlıktan söz edip ne dicem ki :)

   Sil
  3. Deep seo uyumlu yani geldiğin bloga bir katkısı olsun. Bu şekilde yorumlar fayda sağlamıyor. Başlık yada anahtar kelimeler yorumda geçerse süper olur.

   Sil
  4. hımm bunu da bilmiyodum pekuuu :)

   Sil
  5. Deep başlıktaki türkçe karekter harfin bile seoya zararı o kadar çok şey var ki bilmediğimiz

   Sil
 2. Bu söylenenlerin çoğunu yapmama rağmen neden hit hala aynı yerde duruyor 😁

  YanıtlayınSil
 3. Birçoğunu bilmiyordum zaten çok da anlamıyorum. Ama bazılarını denicem. Teşekkürler 😊

  YanıtlayınSil
 4. Latince okumus gibiyim, öyle yabancı SEO filan:)

  YanıtlayınSil

Ad

5G Teknolojisi,1,abacı peri bacaları,1,Acer Aspire 7,1,adaçayının faydaları,1,adsense alternatifi,1,ağır romantik,1,aile arasında,1,aksiyon filmleri,2,akvaryum kurulumu,1,alaçatı,1,alaska üçgeni,1,allen carr yöntemi,1,anahtar kelime,1,anakar büyükşehir,1,android telefon,1,android telefon yedekleme,1,ankara,2,ankara büyükşehir,1,ankara ek iş ilanları,1,ankara evde iş ilanları,1,ankara içme suyu,1,ankarada gezilecek yerler,2,araç bakımının önemi,1,arama motoru,2,arama motoru optimizasyonu,1,astral seyahat,1,avon nedir,1,avondan para kazan,1,aykut enişte,1,balık besleme,1,balık nasıl pişirilir,1,balık pişirme,1,balkonda sebze yetiştirmek,1,bang bang,1,bannerlord,1,başkent market,2,bayat ekmek,1,bazlama tarifi,1,belgesel,1,bermuda şeytan üçgeni,1,biberin faydaları,1,biberin zararları,1,bilim kurgu,1,Bin TL Altındaki En İyi Telefon,1,birikim nasıl yapılır,1,birikim yapmak,1,biz böyleyiz filmi,1,blog nedir,1,blog yazarak,1,blogger,9,blogger kullanmanın faydaları,1,bozulmuş tavuk,1,buğday çimi,1,cep telefonu,2,cevizin faydaları,1,chaos walking,1,cinayet süsü,1,clickbank,1,clickbank ürünleri,1,cok az bilinen,1,Counter Strike,1,çayın faydaları,1,çiğ köfte bayiliği,1,çok kazanan meslekler,1,depresyondan kurtulmak,1,detoks suyu tarifi,1,distopya dizisi,1,diş ağrısı,1,dizi,7,dizi izle,1,doğal çözüm,1,doğru beslenme,1,doğru doz,1,dollar man,1,doom eternal,1,dunya,1,dünyada gece,1,dünyadaki ilginç gelenekler,1,düşü kan şekeri,1,ek gelir,1,ek iş,1,ekonomi,10,elm sokağı kabusu,1,elmanın faydaları,1,en ilginç bilgiler,1,esrarengiz bölge,1,etsy,1,evde badana,1,evde boya,1,evde kahve tarifi,1,evde pizza yapımı,1,evden para kazan,3,extraction filmi,1,facebook,3,facebook arkadaş listesi,1,facebook beğeni hilesi,1,facebook video indirme,1,facebooktan para kazan,1,farmasi para kazanma,1,farmasi ürünleri,1,fındığın faydaları,1,fındığın zararları,1,film,6,film konusu,4,fotoğraf,1,fotoğraf çekmek,1,fotoğraf satarak,1,gelin kaya,1,genel kültür,1,general mobile,2,gerilim filmleri,1,gideros,1,gif nasıl yapılır,1,gif nedir,1,gizemli bölge,1,gizli müşteri,1,gmail hesap yedekleme,1,google,1,google now,1,gölbaşı,1,gölbaşı gezi rehberi,1,haber,89,hasar karşılama,1,Honor 9 Lite Telefon,1,Honor 9X Lite,1,Honor X10 5G,1,Honor X10 Pro,1,hot chocolate mocha tarifi,1,ıssız cuma mezarlığı,1,İiginç bilgiler,1,ilaç kullanımı,1,İnfinix Hot 9 Pro,1,instagram,4,instagram çekiliş,1,instagram profil resmi,1,İnstagram takipçi arttırma,1,İnstagram takipçi kasma,1,instagrama müzik ekleme,1,İnstagramda takipçi yükseltme,1,instagramdan para kazanmak,1,instagramın bilinmeyen özellikleri,1,internet,57,internetten para kazanma,2,iPhone 12 Max,1,iş fikirleri,4,iş fikri,1,izlenebilecek filmler,1,kapama yemeği,1,kar küreyici,1,kara yağın faydaları,1,kasko,1,kayısının faydaları,1,kayısının zararları,1,kefir nedir,1,kefirin faydaları,1,kehribar,1,kehribar özellikleri,1,kızılcahamam gezi rehberi,1,kilo vermek,1,kişisel gelişim,1,komedi filmleri,1,korku filmi,1,korku filmleri,2,kosgeb hibe,1,koyun otu,1,koyun otunun faydaları,1,kredi kartı borcu,1,kula peri bacaları,1,kurban bayramı,1,kurban ibadeti,1,kurtboğazı barajı,1,kuş gözlem alanı,1,League of Legends,1,lg phoenix 5,1,lucy film konusu,1,makale yazarlığı,1,makale yazmak,1,manager,1,mandala nedir,1,mantar yetiştirmek,1,mark zuckerberg,1,mars köyü,1,marsta yaşam,1,mavi tık alma,1,mbasic,1,meta tag etiketleri,1,mi 10 pro,1,mikrofiber bez paketleme,1,mobbing nedir,1,mobil oyun,1,mobil uygulamalar,1,mobrog nedir,1,monkeys dizi inceleme,1,muzik dinlemek,1,narın faydaları,1,ne zaman,1,nerede bulunur,1,netflix,5,netflix dizi önerisi,1,netflix nedir,1,netflix party,1,netflix popüler dizileri,2,netflix profanity fiber,1,netflix roulette,1,netflix üyelik,1,netflixin doğaüstü dizileri,1,netflixten para kazan,1,Nokia 5.1 Plus Model Telefon,1,Nokia C2 Tava,1,Nokia C5 Endi,1,notebook,1,oarganik tarım,1,okb,1,one plus,1,oppo,1,oppo ace2 eva edition,1,osm,2,osm kadro değeri,1,osm taktik seçimi,1,oto yıkama,1,otomobil,10,otomobil ticareti,1,oyun,8,oyun bilgisayarı,1,özgün makale,1,para kazan,3,para kazandıran uygulama,1,para kazanma,2,para kazanmak,4,paskalya adası,1,patreonla para kazanmak,1,pc oyunu,1,pizza tarifi,1,pocket city,1,pratik bilgi,1,psikoloji,1,pubg mobile,1,pubg rank kasma,1,ram hızlandırma,1,Realme 3 model Telefon,1,realme 6 pro,1,Redmi Earbuds,1,reklam firmaları,1,reklam izle,1,reklam yayıncılığı,1,resihi mantarının faydaları,1,rütbe atlatma,1,saglik,48,Samsung Galaxy M21,1,sanal sergi,1,seo,1,seo taktikleri,2,seo uyumlu,1,serbest taşıma kartı,1,sıcak çikolata tarifi,1,sigarayı bırakmak,1,sincan gezi rehberi,1,sinema,28,sirkenin faydaları,1,siyah giyen adamlar,1,snap puanı,1,snapchat,1,snapchat arkadaş ekleme,1,snowpiercer,1,snowpiercer izle,1,sony xperia4,1,sosyal medya,1,sosyal medya asistanı,1,söğüt kabuğu,1,spor,7,story kullanma,1,su içmenin faydaları,1,takıntı,1,takip,1,taktik tavsiyesi,1,tarifler,4,tarih,3,tarim,3,tatil beldesi,1,tavuğun bozulduğunu anlamak için,1,tavuk nasıl bozulur,1,teknik özellikler,1,teknoloji,36,telefon,18,telefon güncelleme,1,telefon inceleme,1,telefon incelemesi,2,telefon rehber yedekleme,1,telefonu,1,the blacklist,1,the six billion,1,the turning,1,tigertail filmi,1,tohum desteği,1,tramer kaydı sorgulama,1,tubidy,1,tubidy nedir,1,türk mitolojisi,1,türk rapçi,1,türkiye,2,türklerin ilginç özellikleri,1,twitch ile para kazanmak,1,ucuz akıllı telefon,1,ucuz alışveriş,1,ucuz alışveriş nasıl yapılır,1,uygun fiyatlı alışveriş,1,uyku apnesi,1,uyuyarak kilo vermek,1,watch dogs,1,web sitesi,1,whatsapp,1,whatsdog,1,xiaomi,3,Xiaomi Mi A2 Model Telefon,1,xiaomi redmi note,1,xioami 10,1,yabancı aksiyon,1,yakıt tasarrufu,2,yazarlık atolyesi,1,yeşil çayın faydaları,1,youtube kanalı,1,youtube partner,1,youtubedan para kazanma,1,youtuber,1,zepeto uygulaması,1,zepeto uygulaması özellikleri,1,ziyaretçi trafiği,1,zoom,1,
ltr
item
Ankarapostası: Arama Motoru Optimizasyonu Yapma İpuçları
Arama Motoru Optimizasyonu Yapma İpuçları
Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, süreci veya bir dizi adım bir web sitesi veya diğer çevrimiçi varlıkları arama motorlarını kullanarak çevrimiçi içerik ararken diğerleri için daha görünür hale getirmek için bir çaba alır.
https://1.bp.blogspot.com/-dOY4woRMeLY/XrHDVh3aDGI/AAAAAAAABjA/ItJ0O9bIUmEz7Lnc75u2XJjcQmocuVgowCLcBGAsYHQ/s640/googlelogo_color_160x56dp.png
https://1.bp.blogspot.com/-dOY4woRMeLY/XrHDVh3aDGI/AAAAAAAABjA/ItJ0O9bIUmEz7Lnc75u2XJjcQmocuVgowCLcBGAsYHQ/s72-c/googlelogo_color_160x56dp.png
Ankarapostası
https://www.ankarapostasi.net/2020/05/arama-motoru-optimizasyonu-yapma.html
https://www.ankarapostasi.net/
https://www.ankarapostasi.net/
https://www.ankarapostasi.net/2020/05/arama-motoru-optimizasyonu-yapma.html
true
8685661393781236272
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Devamı Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All Benzer yayınlar LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content