Son eklenen

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Asral seyahat, uyku ile uyanıklık arasındaki evrede, ruhun beden dışına çıkarak yolculuk yapabilmesi durumudur. Ruhsal yolculuk olan astral seyahat bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek seyahatlerden değildir. Kısaca astral seyahat ruhsal varlığın vücuttan ayrılarak dolaşmasıdır. Astral seyahat deneyimi yaşayan kişilerin evrenler arasında geçiş yapabildikleri söylenir. İnsan bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında farklı mekanlarda gerçekleştiği söylenen, zaman üstü ve ruhsal yolculuk sürecidir. Bir çok kişi astral seyahat hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat yapmak için bazı araştırmalar yapılıp, bilgi edinilmesi gerekmektedir. Astral seyahat düşünüldüğü gibi kolay bir yolculuk değildir ve bir çok kez denenmesine rağmen olumsuz sonuçlar alınabilmektedir. Astral yolculuk yapmak için en önemli detay uygun atmosferi yaratmaktır. Astral yolculuk yapmanın bir çok aşaması (teknikleri) vardır.

Astral Yolculuk Aşamaları Nelerdir?

Hazırlık Süreci: Özellikle sabah ezanından sonra ve güneş doğmadan denenmesi gerekir. Deneyimleyen kişiler astral seyahat yapmak için gereken odaklanmanın gündoğumundan önce daha iyi sağlandığını belirtmektedirler. Kesin bir kuralla yapılması gereken belli bir saati olmamakla beraber, sabah ezanı sonrası yapılması daha güvenlidir. Gereken odaklanma ve güç hissedildiği takdirde, astral seyahat gerçekleştirilebilir.

Doğru Atmosferi Yaratmak: Astral yolculuk derin bir rahatlama halinde olmayı gerektirir. Bundan dolayı evin tamamen rahat olduğu kısım seçilip, orada yapılmalıdır. Ardından zihin ve bedenin gevşetilmesi, rahatlatılması gerekir. Astral yolculuğu, odada herhangi biri olmadan gerçekleştirmek daha kolaydır. Ayrıca tamamen bir odak gerektirdiği için, dikkat dağınıklığı yaratacak her şey odadan çıkarılmalıdır.

Uzanarak Gevşemek: Dikkatin dağılmayacağı bir odada uzanıp gevşemek gerekir. Kişinin tam anlamıyla kendisine ve zihnine odaklanması gerekir. Böylelikle zihnen ve bedenen tam anlamıyla rahatlığa erişilebilir. Tam olarak huzurlu hissedilen anda, tüm kaslar iyice sıkılmalı ve vücut tamamen kasılmalıdır. Kısa bir süre bu şekilde kaldıktan sonra, ayaklardan başlayarak kaslar rahat bırakılmalıdır. Ardından derin bir nefes alınmalı ve yavaşca verilmelidir. Zihinde oldukça parlak ve beyaz bir ışık hayal edilmelidir.

Ruhu Bedenden Ayırmak: Hipnotik bir hale gelinmesi gerekir. Ruhen uyku ve uyanıklık arasındaki sürece girilmelidir. Bu aradaki bölgede hipnotik bir geçiş evresi yaşanır ve astral seyahatin ilk adımı burada başlar.

Gözler kapalı bir şekilde vücudun herhangi bir yerine odaklanılmalıdır. Başka tüm düşünceler ortadan kalkana kadar bu odaklanma devam etmelidir. Zihin yolu ile odaklanılan uzuv sıkılmalı ya da sıkıldığı hayal edilmelidir. Fiziksel olarak kesinlikle hareket edilmemelidir. Odaklanılan bölgenin hareket ettiğini görür gibi olana kadar bu süreç devam etmelidir.

Titreşim Haline Girmek: Tüm bunlar uygulanırken, vücudun titreşim haline girdiği hissedilebilir. İşte bu noktada korkmamak gerekir. Sakinlik korunmalıdır. Pek çok kişi bu noktada hızlı kalp atışı ve adrenalin korkusundan vazgeçmektedir. Titreşimin sebebi, ruhun bedenden ayrılmaya başlamasındandır. Burada düşünmeniz gereken tek şey, zihninizi kullanarak yatağınızı ya da odanızı hayal etmektir. Bu safhaya erişildiğinde zihin gücü ile ayağa kalkmaya odaklanılmalıdır. Ruhun zihinde yönlendirilmesi mümkündür. Bunları mümkün olduğunca gerçekçi düşünüp,titreşim aşamasına girdiğiniz an, artık ruhunuzu hareket ettirebilirsiniz demektir.

Ruhunuzun ayağa kalktığını hissettiğinizde dönüp yatağınıza bakın. Eğer kendinizi görebiliyorsanız astral başarıya ulaşmışsınız demektir.

Bedene Geri Dönüş: Ruh, bedene her zaman için bağlıdır. Görünmez bir güç vardır ve bu bağa "gümüş kordon" adı verilir. Bedeninize girdiğinizi hayal edin ve kendinize doğru yaklaşın. Bu şekilde ilk deneyiminizi tamamlamış olacaksınız.

Astral seyahat yapmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Güçlü bir odaklanma gerekir. Ayrıca ruh bedenden ayrıldığı gibi artık başka boyuttasınız demektir. Bu boyutta normalde fiziksel olarak göremeyeceğimiz varlıklar da bulunmaktadır. Ruh bunlarla karşılaşabilir. Bundan dolayı astral seyahat yapmadan önce abdest almak ve korkulardan emin olmak gerekir.


3 Yorumlar

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu