OnePlus 9 Pro Telefon İncelemesi

Yeni telefon modellerinden biri de One Plus 9 Pro telefon modelidir. Bu cihazın Android 11 işletim sistemi var ve cihaz 6.78 inç akışkan Amoled teknolojisine sahiptir. 12 GB RAM bileşeni ve 4.710 mili amper güçlü bir batarya sistemi olan bu yeni telefon çok beğenilecek. 8.5 milimetre kalınlığında ve 205 gram ağırlığa sahip olan bu cihaz, ekran teknolojisinde akışkan Amoled teknolojisi kullanan sayılı cihazlardan biridir.

One Plus 9 Pro telefon Teknik Özellikleri

Mükemmel tasarlanmış alüminyum çerçevesi yeşil ve gri kasa renkleri ile son derece şık ve modern dizayn ile üretilen cihazın 6.78 inç ekranı 1440 x 3168 piksel çözünürlük desteklemektedir. Mobil oyun oynayanlar için saniyede 120 kez resim yenileme yeteneği bulunuyor. Bu özellik 120 Hz olarak ifade ediliyor. Hdr10 plus desteği ile gelen yeni cihaz Snapdragon 875 model süper işlemci taşıyor. işlemcinin yedi nanometre mimari ile inşa edilen ve bir çekirdeği 2.84 GHz 3 çekirdeği 2.42 GHz hıza çıkar, ayrıca geliştirilmiş diğer 4 çekirdeği 1.84 GHz hıza çıkabilen mükemmel bir işlemciye sahip olduğunu hatırlatalım. Bu işlemci ve adreno 660 model grafik işlemcisi 12 GB RAM donanımı ile desteklendiği için, hız konusunda kesinlikle size sorun çıkarmayacak.

En düşük depolama alanı olarak şirket 256 GB rom bileşenini tercih etti görüntü teknolojilerinin son derece gelişmesi ve dijital alanlarda daha fazla yer kaplaması nedeniyle hafıza alanlarının yüksek kapasiteli tutulması bir zorunluluk haline geldi. Şirketin yeni telefon modelinde 4 adet kamera bulunuyor. Ana kamera 64 megapiksel çözünürlüktedir, teleskop telephoto kamera 5x Optik zoom yapabilen 16 megapiksellik bir kameradır. Ultra geniş kamera 48 megapiksel ve derinlik kamerası 5 megapiksel olarak tasarlanmıştır.

Bu donanımlar ile kullanıcılar 4K video çekimlerini çok rahat yapabilecekler, ek olarak ön tarafa da 20 megapiksellik bir kamera yerleştiren şirket, otomatik HDR özellikli bu selfie kamerası ile oldukça iddialı. Sisteme enerji veren 4710 mili amperlik çıkarılamaz batarya li-polimer türü olup 65 watt hızlı şarj adaptörü ile yarım saatte yüzde 60 üzerinde bir doluluk kapasitesine ulaşıyor. Ekran altında Parmak izi sensörü, dijital pusula sensörü yakınlık hızlanma gibi sensörler bulunuyor.

OnePlus 9 Pro Telefon Fiyatı

OnePlus 9 Pro fiyatı 720 dolar olarak belirlendi. Son derece gelişmiş donanımları düşündüğümüzde, bu cihazın da önümüzdeki 4 yılın tüm teknolojilerini içerdiğini de varsayarsak fiyatının hiç de pahalı olmadığını görebiliriz.

1/Post a Comment/Comments

  1. Telefon çok güzel bir telefon kuzenimde kullanıyor almayı düşünüyorum pahalı ama değer kesinlikle bilgi için teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder